Vampola zavelel k obratu, Schwarz zavřel bránu. A Bílí Tygři loupili ve Vítkovicích

Date of publication Author

Vítkovice/Liberec – Paráda! Po dvou porážkách vybojovali hokejisté Bílých Tygrů cenné tříbodové vítězství. Uspěli na ledě Vítkovic, kde ještě po čtyřiceti minutách hry ztráceli 0:2. Po trefách Vampoly, Vitáska a Barteka ale zvrátili utkání na svoji stranu.

7. kolo, neděle 28. září 2014

Branky a nahrávky: 15. Stehlík (Šenkeřík, Šedivý), 39. Huna (Zíb, Roman) – 41. Vampola (Bartek), 47. Vitásek (Jelínek), 58. Bartek (Vampola). Rozhodčí: Čech, Mrkva – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 099. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:3

HC Vítkovice Ridera

Šindelář – Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Káňa, Němec, Strapáč – Vandas, Kolouch, Zdráhal.

Schwarz – Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolman, Vitásek, Voráček, Kajínek – Bartek, Vampola, Kica – Bakoš, Filippi, Bulíř – Valský, Bulík, Jelínek – Jass, Dlouhý.

Nebyl to zápas, v němž by liberecký celek svého soka výrazněji přehrával. Proti mírnému favoritovi, který předtím vyhrál čtyři zápasy v řadě, uspěl zásluhou odhodlání a bojovnosti.

Úvodní dějství na rozlehlém kluzišti příliš šancí nepřineslo. Tedy až na výjimky. Tu první měl na svědomí Bulíř, jemuž nestačil ani volný prostor a chvilka času před vítkovickou brankou.

Naopak Richard Stehlík se v přesilovce nerozpakoval: na časomíře svítil údaj 14:25 a dělovka urostlého beka z vrcholu kruhu se zatřepotala v síti.

Ostravanům těsný náskok pro částečný klid stačil. Brankář Šindelář ale ve druhé třetině opakovaně děkoval kovové konstrukci vlastní svatyně. Za hlavu se nejprve chytal Gřegořek – pumelicí orazítkoval břevno. A krátce před koncem periody také Bakoš – levá tyč. Rozhodčí v obou případech kontroloval situaci na videu. Rozpažil a hosté litovali. Ale jen na čas...

Příležitosti měl v prostřední části i protivník, jenž si po většinu času držel drobnou územní převahu. Křídelník Šedivý se svými parťáky několikrát nepříjemně zatopil liberecké obraně. Gólovou teč Rudolfa Huny však sledoval ze střídačky. Vítkovice v ten moment využily druhou přesilovku.

"Ještě to zkusíme!" burcovali se Bílí Tygři před závěrečnou dvacetiminutovkou. Stav 0:2 nebyl neřešitelný. A jak se později ukázalo, veškeré obavy vzaly za své.

Severočeskou rozbušku odjistil Petr Vampola, jenž procedil puk pod Šindelářem jen 22 vteřin po začátku třetí třetiny. Když se o šest minut později prosadil nenápadným švihem i Ondřej Vitásek, soupeř zpozorněl.

Oprávněně. Káňa vzal několikrát zodpovědnost na sebe, ale jeho souboj s pozorným Schwarzem nevedl k úspěchu. I když... Po jedné ze skrumáží skončil kotouč v brance. Jenže rozhodčí krátce předtím necitlivě přerušil hru. Kdo ví, jak by se duel v opačné případě vyvíjel.

Gólman Bílých Tygrů každopádně působil spolehlivě a při početní převaze dvě minuty před koncem základní hrací doby slavil: lehká střela Martina Barteka od modré čáry si našla cestu do sítě. To vše v přesilovce.

Vítkovice neváhaly, v závěru do boje poslaly o jednoho hráče navíc a zmáčkly soka ve vlastním obranném pásmu. Leč neúspěšně. Schwarz se rozchytal do optimální pohody a nejnebezpečnější pokusy Burgra i Káni lapil.

Peter Oremus
„Chtěli jsme do zápasu vstoupit lépe, než jsme vstoupili. I když jsme vedli 2:0, tak to nebylo úplně ono. Vstup do třetí třetiny byl ale úplně špatný a to rozhodlo o výsledku. Od některých hráčů čekáme více..“

Milan Černý
„O výsledku rozhodla touha po reparátu za velice špatně odehrané utkání v Olomouci. I za nepříznivého stavu jsme si vytvářeli šance, které jsme malým důrazem nedokázali proměnit. Potřebovali jsme ale i štěstí a usmálo se na nás v třetí třetině. To, že jsme to dokázali otočit, bylo dílem kolektivního úsilí. Byli jsme mužstvo, které více chtělo. Ne, že bychom Vítkovice přehráli.“

7. kolo, neděle 28. září 2014

HC Vítkovice Ridera