Vítkovice ukořistily všechny body

Date of publication Author Pavel Hlubuček

L i b e r e c - Bílí Tygři nedokázali vstřelit v Tipsport areně ani jednu branku, naopak hostům se podařilo čtyřikrát dostat puk za záda Fikrta. Vítkovičtí si tak z Liberce odvážejí všechny tři body. Nejlepším hráčem domácích byl zvolen <b>Jan Plodek</b>.

7. kolo, úterý 23. září 2008
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Burger (Štefanka), 20. Krstev (Roman, Korhoň), 22. Petrovický (Štefanka), 48. Ujčík (Stehlík). Rozhodčí: Šír - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:6, navíc Blatný, Petrovický (5 + do konce utkání). Využití: 0:0. Diváci: 4042. Průběh utkání: 0:2, 0:3, 0:4.

Fikrt - Moravec, Jiruš, Harant, Modrý, Žabka, Zíb, Hunkes, Jareš - Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Kašpařík, Šachl - Klimenta, Plodek, Blatný - Vantuch, Rapáč, Špaček.

HC Vítkovice Ridera

Štěpánek - Suchý, Trnka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Krstev, Stehlík - Ujčík, Šimíček, Svačina - Treille, Hruška, Krenželok - Štefanka, Burger, Petrovický - Klimek, Korhoň, Roman - Kvapil.

Bílí Tygři začali utkání náporem již v úvodních vteřinách, dobrou šanci měl Pletka a o několik chvil později se třemi střelami prezentoval Kašpařík. Aktivním vstupem do utkání si liberečtí hráči vynutili herní převahu. Ke střele se hosté dostali až na konci páté minuty, kdy ostře pálil Krstev, ale Fikrt byl pozorný. V šesté minutě dostali domácí možnost hrát přesilovou hru. V její první části se jim však nevedlo a Vítkovicím se povedlo dvakrát vyhodit. V té druhé už to bylo o poznání lepší, kdy po střele Zíba měl ke skórování blízko Bartovič, ale minul branku. Nedáš, dostaneš. I tak lze charakterizovat vývoj utkání, kdy se po neproměněné šanci v závěru přesilovky rozvlnila síť na opačné straně. Po přihrávce Štefanky se přesným švihem trefil Jiří Burger a poslal hosty do vedení.Vítkovické branka povzbudila, začali dobře napadat rozehrávku Tygrů a působili jim značné problémy v přechodu do útočného pásma. rozehrávku domácích.V patnácté minutě po faulu na Šachla mohli Tygři srovnat, ale jedna z mnoha střel od modré se díky obětavě hrajícím hráčům Vítkovic neujala. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny zahrozila první formace Liberece, střela Nedorosta však branku minula a následná dorážka Jiruše byla sražena nad. Když už se zdálo, že v první třetině již branka nepadne, zajistil dvoubrankové vedení Vítkovicím Angel Krstev, který zblízka překonal Fikrta.

Druhá třetina začala pro domácí katastrofálně. Na časomíře stihlo uplynout pouhých sedmašedesát vteřin, když zcela nekrytý Robert Petrovický poslal kotouč pod Fikrtem a vstřelil třetí branku Vítkovic. V dvaadvacáté minutě dostali Bílí Tygři možnost další početní výhody, v největší šanci po střele Plodka puk poskakoval po brankové čáře. Chvíli na to se v oslabení řítil sám na Fikrta Krenželok, branku ovšem o pár centimetrů minul. Liberečtí se nedokázali prosadit ani v následující přesilovce. Hosté pozorně bránili střední pásmo a když už Tygři dostali vítkovické hráče pod tlak, nedokázali si vytvořit vážnější brankovou příležitost. Dvaatřicátá minuta přinesla první přesilovou hru i pro celek Vítkovic. Domácím se povedlo bez větších obtíží ubránit, ovšem jen co se do hry vrátil vyloučený Nedorost, poslal sudí na trestnou lavici za hrubost Pletku.V ní se v nejvážnější situaci objevil Štefanka, domácí gólman však jeho pohotovou střelu vyrazil maskou. Po dvou přesilových hrách hostí se dočkali početní výhody také Tygři. V sedmatřicáté minutě se Tygři dostali do útočného pásma a vyslali na Štěpánka několik nebezpečných střel, ale ani jedna se za jeho záda nedostala. Druhou třetinu tak Vítkovice vyhráli 1:0.

Do poslední periody vstoupili Bílí Tygři se snahou smazat tříbrankový náskok soupeře. Ve dvaačtyřicáté minutě se do šance dral Bartovič, jeho bekhendový pokus však trefil jen boční síť. V pětačtyřicáté minutě se po odpykání trestu přímo z trestné lavice řítil na Štěpánka Špaček, jeho střela však branku těsně minula. O dvě minuty později rozesmutněl libereckou arénu Viktor Ujčík, který uklidil střelu Stehlíka za bezmocného Fikrta. Tři minuty na to, se ve středním pásmu do sebe pustili Blatný a Petrovický. Oba dostali trest do konce utkání, domácí útočník navíc dvouminutový postih k tomu. Nabídnutou přesilovku však využít nedokázali. Do velké šance se dostal o pár vteřin později Burger, ale jeho střela letěla nad. Domácím se nedařila kombinace a důkazem toho byla přesilová hra čtyři minuty před koncem utkání. V ní ujel obraně Ujčík, kterého až faulem zastavil Modrý. Rozhodčí nařídil trestné střílení, v kterém však útočník Burger trefil pouze připravenou lapačku Fikrta. Liberečtí hráči se do posledních vteřin snažili alespoň o vstřelení čestného gólu, ovšem Štěpánek v brance Vítkovic byl proti.