Výborná třetí třetina zajistila bodový import

Date of publication Author Karel Psohlavec

L i t v í n o v - Prestižní souboj dvou severočeských celků ze špice extraligové tabulky přinášel po dvě třetiny napětí a nakonec už pouze libereckou radost. Bílí Tygři hráli zodpovědně dozadu a vyráželi do nebezpečných brejků. Domácím vázla kombinace a rozehrávka a hosté toho dokázali využít. Ve třetí třetině Liberečtí vedení strhli na svou stranu a už jej nepustili, naopak <b>Leoš Čermák</b> jej ještě dvěma góly pojistil.

10. kolo, úterý 05. října 2004
1:4
(0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Ťupa (Branda) - 2. Podkonický, 45. S. Procházka (Jiří Hanzlík, V. Novák), 47. Čermák (Rataj), 51. Čermák (Rataj). Rozhodčí: Venglář - Lipina, Pospíšil. Vyloučení: 7:6, navíc Šlégr - S. Procházka (oba 5 min. a do konce utkání). Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5380.

HC VERVA Litvínov

Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Poživil, Ťupa, Řezníček, Bombic - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár - Havel, Hreus, Sklenička

Falta – Šmíd, Holub, Jiruš, Duben, Jareš, Moravec, Krstev, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Víšek

Souboj třetího týmu extaligové tabulky se čtvrtým měl rychlý začátek. Lépe postavený domácí Litvínov už po sto vteřinách jen nevěřícně kroutil hlavou. Ve vlastním oslabení totiž ujel Podkonický, dotěrní obránci Chemopetrolu jej sice důrazně atakovali, ale docílili pouze toho, že hráč skončil i s pukem v Jarinově svatyni. Hlavní rozhodčí Venglář po chvíli váhání i s podporou videa nakonec branku uznal. Rozhodnout duel už v první třetině mohli Tygři ve 12. minutě. Nejprve zahákoval ujíždějícího Kotalíka Kubinčák, posléze si nedovoleně počínal i Poživil a Libereckým se naskytla dlouhá dvojnásobná přesilovka. Štěstěna se tentokrát přiklonila k chemikům. Aktivní Podkonický mířil až příliš přesně a rozezvučel spojnici tyček, o brankovou konstrukci zazvonil v závěru početní výhody také Kotalík. K ohrožení Faltovy branky se Litvínovští příliš nedostávali. Často se utápěli ve zbytečných přihrávkách a když už měl vyrovnání na holi Šlégr, zradila jej zlomená hokejka.

Litvínovu se na začátku druhé části přeci jen podařilo srovnat. Branda našel z rohu kluziště najetého Ťupu, jehož střelu z první nedokázal Falta zkrotit. Hra rázem dostala tempo a pět tisícovek diváků si mohlo užívat hokej s šancemi na obou stranách. Hra vysoké úrovně se však pomalu vytrácela. Oba týmy se začaly dopouštět chyb v rozehrávce, nedařilo se ani v přesilovkách a tak jediný, kdo alespoň občas zaměstnal domácího gólmana, byl výborný Podkonický.

Velké věci v libereckém podání se začaly dít až v závěrečném dějství. Kotalíkův útok si vytvořil v útočném pásmu drtivý tlak, který posléze ke skórování využil Procházka. Zkušený forvard chytře zužitkoval Novákův důrazný průnik a přesnou tečí nastartoval svůj tým k cestě za třemi body. Poslední šanci dostat se zpět do zápasu domácí pravděpodobně prováhali v následujících okamžicích. Šlégrovu střelu i dlouhý nápor Hüblovy řady pozorný Falta ustál a hned ve 47. minutě mohl potřetí slavit. Chybnou rozehrávku Litvínova vystihl na útočné modré Čermák a přihrál před branku Ratajovi. Slovenský útočník ještě úspěšný nebyl, ale pohotový Čermák už s dorážkou naložil bezchybně.

Rozčarování z dvou rychlých branek vneslo na domácí hole nervozitu a zbytečné emoce. Reichel najel při souboji s Víškem do Falty a led se rázem proměnil v boxerský ring. Příležitost si nenechal ujít Šlégr, který po uklidnění situace putoval společně s libereckým Procházkou předčasně do kabin. Hektické chvíle skončily až v 51. minutě společně se čtvrtým pukem v domácí síti. Balázs ztratil v přečíslení kotouč, toho se zmocnili dva Tygři a vydali se vstříc Jarinovi. Ratajovu ideální přihrávku sklepl za brankáře chemiků opět Čermák. Závěr se už dohrával pouze z povinnosti. Výborný výkon mohl potvrdit ještě Rataj, ale jeho výpad od mantinelu už Jarina vytěsnil mimo tři tyče.

Spíše průměrný než pohledný hokej přinesl do bohaté liberecké pokladnice další tři body. Bílí Tygři se se 17 body dotáhli na svého soupeře na třetím místě.