Výborně! Tygři uhájili domácí led a v souboji gólmanů přehráli Piráty poměrem 2:1

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Tygři byli v pátém utkání semifinálové série aktivnějším mužstvem, oba brankáři však předvedli výborný výkon a k vidění tak byly pouze tři branky. Svěřenci trenéra Filipa Pešána nakonec vyhráli 2:1 a do Chomutova tak pojedou s mečbolem!

SF5, pátek 07. dubna 2017
2:1
(1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Ordoš (R. Šimek), 23. R. Šimek (Valský) – 9. V. Růžička (Sklenář, Dlapa). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:24. Hráči utkání: Radim Šimek - Ján Laco. Diváci: 7 500.

Will – R. Šimek (A), Ševc, Jánošík, Vitásek (C), Pyrochta, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), Radivojevič – Valský, L. Krenželok, Svačina – Bartovič, Bližňák, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý

Piráti Chomutov

J. Laco – L. Chalupa, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Skinner – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Koblasa, Kämpf, Skokan – Poletín, Lauko, Hlava – Račuk

Tygři vstoupili do utkání aktivně a již od prvních minut zaměstnávali Laca. Nebezpečně vypadal pokus Valského z levé strany, chomutovský brankář ale šanci zneškodnil. Na druhé straně hřiště měl práci Will, jehož prověřil v úvodu utkání Huml. V deváté minutě se poprvé měnilo skóre, Sklenář naservíroval kotouč Vladimíru Růžičkovi. Ten si prohodil puk mezi nohama, dostal se za beky a propálil Willa.

Na ledě se mezitím začaly kupit šarvátky, přitom Tygři pokračovali v útočení. Dvakrát vypálil od modré čáry Ševc, Laco oba pokusy vyrazil betonem. Poté už ale euforie na tribunách mohla vypuknout, Šimkovu střelu z pravého kruhu ještě maskovaný muž vyrazil před sebe, nicméně dojíždějící Jan Ordoš už poslal kotouč od polodkryté branky. Vzápětí mohlo naše mužstvo vést, Bartovič se zjevil úplně sám v dobré střelecké pozici, na slovenského brankáře si však nepřišel. Těsně před přestávkou přišla první početní výhoda Libereckých, která využita nebyla.

Liberecká gólová radost

Na začátku druhého dějství se pohlednou akcí prezentoval Dlouhý, zakončil ji svižnou ranou Vantuch, přičemž branku těsně minul. Ani ne o minutu později už se skóre měnilo. Valský výborným pasem z otočky naservíroval kotouč Radimu Šimkovi, který si přihrávku přehodil na bekhend a zavěsil pod břevno. Zanedlouho se do šance dostal Koblasa, jenž pálil z velké blízkosti, Will výborně zakročil.

Záhy pálil tvrdě zleva Lakatoš, Laco vytáhl ze své sbírky parádní semafor. To Bartovičova rána o pár chvil později už mu z náruče vypadla, Piráti nakonec stihli kotouč odklidit včas. V další obrovské příležitosti se ocitl Valský. Ten zůstal úplně sám před gólmanem, jenže vysoko přestřelil.

Třetí třetina přinesla velmi napínavou bitvu. Šelmy ubránily oslabení po vyloučení Lukáše Vantucha, Chomutov ale pokračoval v tlaku. Po sérii Willových zásahů Koblasa bekhendem z dobré pozice minul, poté Lauko dokonce orazítkoval z pravého kruhu tyč. Tygři odpověděli šancí Jakuba Valského, jeho pokus Laco zastavil. Gólem neskončilo ani následné přečíslení po němž zakončoval Svačina.

V 53. minutě přišlo dvojité vyloučení hostů a naše mužstvo mělo výhodu přesilovky 5 na 3. Využít ji mohl Jelínek, který dostal příliš mnoho času mezi kruhy, zkušený útočník však přestřelil. Radivojevičovu dělovku zase vyrazil Laco do ochranné sítě. Dvě minuty před koncem základní hrací doby ujel defenzivě Pirátů Stránský, nicméně brejk nezužitkoval. Ve vypjaté koncovce nakonec hokejisté z města pod Ještědem ubránili těsné vedení a do Chomutova pojedou s mečbolem!

Filip Pešán
„Velmi bojovný zápas, ke kterému jsme přistoupili zodpovědně. Sehráli jsme výborné utkání s tlakem na branku soupeře. Jsem rád, že jsme byli o jeden gól lepší.“