Výhra číslo sedm! Starší dorost znovu otočil zápas a upevnil si třetí příčku!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Karlovy Vary/Liberec - Zdá se to jako pohádka. Tygři vybojovali na tripu po západních Čechách maximální počet bodů a dále jsou nejúspěšnějším celkem nadstavbové skupiny A, co se vítězství týče. I tabulkově se šelmy posouvají, aktuálně jim patří třetí pozice!

VIII.kolo, sobota 14. ledna 2017

Branky a nahrávky: 3. Hotěk (Šik), 41. Bečka (Zavřel, Bernáth) – 34. Hájek (Bitman), 49. Šír (Jeník, Bálik), 50. Litera. Rozhodčí: Malá – Gerát, Zimmermann. Vyloučení: 6:7 navíc Šik (KVA) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:27. Diváci: 62.

HC Energie Karlovy Vary

Beran – Bernáth, Cankov, Zavřel, Štaif, Ptáček, Kořán, Kala, Tureček – Bečka "C", Šik, Hotěk, Šťastný, Halberštát, Holub, Maydl, Ptáček, Křemen, Fečo

Hrstka – Had, Žůrek, Bálik, Adamec, Ira, Aubrecht, Habermann – Maťátko, Šír, Jeník, Mocek, Hájek "C", Litera, Kotyza, Charvát, Damašek, Šafařovský, Bitman

Tygři, posilněni předchozím vítězstvím, hned za začátku střetnutí drželi více než minutu útočné pásmo, skvělý start ale nezužitkovali, jako první totiž udeřili domácí. Michal Hotěk lehce tečoval střelu Otakara Šika a Hrstka nestihl reagovat. Energie mohla své vedení zvýšit ve dvanácté minutě, když ihned po vhazování přišla tvrdá střela z mezikruží. Liberecký maskovaný muž kotouč zachytil do své výstroje.

Druhá třetina byla rozkouskovaná přesilovými hrami, v oslabení mohl skórovat Otakar Šik. Ten získal kotouč ve středním pásmu a málem se mu podařilo proniknout až před branku, útočný výlet nakonec zdarem neskončil. Těsně po odbití poloviny střetnutí hrdina předchozích okamžiků srazil Petra Hada. Na ledě se dokonce objevila krev a karlovarský útočník inkasoval trest do konce utkání.

Chrtek vede kotouč

Modrobílí trestali, Po střele Bitmana z vrcholu kruhu se k dorážce dostal Matěj Hájek. Petr Had se nakonec navíc vrátil do hry. Těsně po začátku závěrečného dějství využili Karlovarští dvojnásobnou početní výhodu. Zavřel nalezl volného Jana Bečku, který překonal Hrstku, i když se nacházel v poměrně ostrém uhlu.

Jenže Liberečané jsou v aktuální chvíli ve velké formě. Svou bojovností dokázali otočit další zápas a to během čtyřiceti sekund. Nejprve vyrovnal stav díky nepozornosti Berana Jan Šír, jenž se ujal puku na modré čáře. A za chvíli se liberecká střídačka radovala znovu. Miloslav Litera z levého kruhu rozvlnit síť za zády gólmana Západočechů.

Ve zbytku utkání už Tygři vybojované vedení udrželi a vyhráli tak posedmé v řadě! Výborný počin navíc potvrzuje i skutečnost, že ani jednou se našemu mužstvo nestalo, že by nevybojovalo ani jeden bod. Svěřenci trenéra Jiřího Kudrna si navíc upevnili třetí místo extraligové tabulky.

Václav Eismann
„ V sestavě, v jaké jsme nastoupili vlivem zranění a hráčské dotace juniorce, jsme hráli se ctí. Myslím si, že zápasu nechyběly ani emoce nebo osobní souboje. Oba týmy předvedly kvalitní výkony.“

Jiří Kudrna
„Musím říct, že výhra nás velmi těší. My jdeme zápas od zápasu a je vidět, že tým je v psychické pohodě. Hráči mají sílu otočit i nepříznivý stav zápasu, kdy dokážeme podat solidní týmový výkon, který nás žene dopředu a doufám, že tato série nás posune výše.“

VIII.kolo, sobota 14. ledna 2017

HC Energie Karlovy Vary