Vyrovnaná bitva se šťastným koncem

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Souboje s Pardubicemi pravidelně slibují kvalitní hokejový zážitek. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ve vyrovnaném duelu se zaskvěl mladík <b>Jan Víšek</b>, který jeden gól dal a na jeden nahrál.

9. kolo, pátek 29. září 2006
4:3
(1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Klimenta (Víšek), 29. Podkonický, 56. Procházka (Hruška), 58. Víšek (Krstev) - 6. Sýkora, 51. Ondřej (Čaloun), 60. Sýkora (Rolínek). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 6196. Střely na branku: 40:37.

Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Holub, Zíb, Krstev - Vaic, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Pabiška, Tomajko - Hruška O., Vampola, Procházka S.

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Píša, Havíř, Novotný, Snopek, Koma, Čáslava, Linhart, Šeda - Sýkora, Rolínek, Hlinka - Ondřej, Blažek, Andrašovský - Čaloun, Koukal, Kolář - Tvrdík, Starý, Čech.

1. třetina

Jako první mohl hned v první minutě utkání otevřít skóre domácí Vaic, na kterého beci hostí zapomněli, jeho střela však mířila mimo. V dalších minutách o sobě dali vědět i hosté, když několikrát uzamkli domácí v pásmu, žádnou vážnější situaci ale nevymysleli. V páté minutě se poprvé vylučovalo. Tlak domácích zastavilo nedovolené bránění Andrašovského, které bylo rozhodčím Minářem viděno a potrestáno. Paradoxně to byli právě hosté, kteří se díky velké chybě Tomajka ve středním pásmu a chladnokrevnému zakončení Petra Sýkory ujali vedení v zápase.

Na konci deváté minuty se podruhé v utkání odebral na trestnou Andrašovský. Domácí sehráli část přesilovky dobře, pak ale přišel únik Klimenty, který hákován upadl a rozhodčí Minář jeho pád posoudil jako nafilmovaný. Ihned po návratu Klimenty na led se na straně domácích opět vylučovalo, tentokrát za mnoho hráčů na ledě. Pardubice tak dostali první příležitost zahrát si dvě minuty proti čtyřem. Šindeláře v brance Liberce ale nijak neohrozili, a tak pokračovala dál hra, která postrádala trochu více přesnosti na obou stranách.

Po odehraných patnácti minutách se mohli domácí radovat. Po vyhraném buly pálil od modré Žabka, jeho pokus ke smůle Liberce skončil na tyči branky Jána Lašáka. V poslední pětiminutovce začali Bílí Tygři své protivníky z Pardubic trápit a ti začali více sahat k nedovoleným zákrokům, které hlavní sudí trestal. Když seděl v osmnácté minutě u trestoměřičů Tvrdík roztočil liberecký útok mladíků pardubickou obranu. Jan Víšek našel dobrou přihrávkou před brankou Tomáše Klimentu, který střelou k tyči vyrovnal.

2. třetina

Pardubice do druhé třetiny vlétli jako uragán a točili Liberec nevídaně v obranném pásmu. Jejich tlak zastavil až faul Kočího. Nebezpečně pálil od modré Linhart, jeho pokus Šindelář vytěsnil mimo tyče pravým betonem. Pak se ale proti pravidlům provinil Havíř, který nedovoleně bránil, a tak se síly na ledě vyrovnaly. Ani hra ve čtyřech, ani zkrácená přesilovka Liberce však nepřinesla nic závažného. V osmadvacáté minutě se na trestné potkaly obě osmadvacítky obou týmů, tedy za hosty Jan Snopek a za domácí Jan Plodek.

Když Pardubice dohrávaly zkrácenou přesilovku, zachytil na modré chybnou rozehrávku Andrej Podkonický a tváří v tvář Lašákovi dal druhý gól Bílých Tygrů. Domácí v těchto chvílích „perníkáře“ jasně přehrávali a užívali si skandovaného potlesku publika. Dobrou příležitost měl kapitán domácích, když Vampola zavezl po pravé straně do pásma, dal na Hrušku a ten posunul puk právě na Stanislava Procházku, který trefil těsně vedle tyče. Oslabení ale hosté přežili bez úhony.

V pětatřicáté minutě dostali příležitost k vyrovnání hosté, když pykal za vražení na hrazení Podkonický. Dobře a hlavně pohotově pálil Havíř, Šindelář však své betony stihl sklapnout. Jednadvacet vteřin před návratem Podkonického fauloval Pletka a Pardubice tak měly příležitost více než dobrou. Liberec se ale dokázal ubránit. Pokračovala tak klasická přesilovka hostí. V jejím závěru se strhla před Šindelářem šarvátka, po které zamířili na trestnou společně Andrašovský a Víšek - shodně za hrubost. Na konci druhé třetiny se odehrál ve středním pásmu nehezký zákrok Ondřeje na Pabišku, který byl odvezen z ledu.

3. třetina

Třetí dějství začalo dohrávkou liberecké přesilovky. První příležitost měl ale hostující Rolínek, který v tísni nebezpečně zakončil. Šindelář byl ale na místě, a tak jeho pokus zneškodnil. Po přesilovce se řítil na libereckou branku Ondřej, ramenem si udělal prostor, zasunout puk do odkryté klece ale nedokázal. Bílí Tygři byli stále aktivnějším celkem na ledě, zejména dobrá obrana středního pásma přinášela hokejistům Liberce ovoce.

Velmi často bylo ze strany hostí vidět zakázané uvolnění, jako kdyby nevěděli co na dobře bruslící Bílé Tygry vymyslet. Pak stačil hostím jeden povedený protiútok a mohli se radovat z vyrovnání. V polovině třetí třetiny se přes téměř celé kluziště proháčkoval až před branku Zdeněk Ondřej a střelou „pod víko“ překonal gólmana domácích. Od těchto chvil byl na ledě jen celek Pardubic, domácí zmatkovali a z toho těžili hosté.

Až kombinace první řady Liberce naznačila že prodloužení nechce ani jeden z celků. Pak se ale ukázal v plném světle rychlonožka Koukal, který se řítil na Šindeláře, překonat ho ale už nesvedl. Podle pravidla nedáš dostaneš zahřmělo na straně druhé. Formace vedená kapitánem domácích roztočila obranu hostí. Ondřej Hruška zkusil štěstí střelou z ostrého úhlu. Lašák vůbec neveděl kde puk skončil. Nejrychleji se zorientoval Stanislav Procházka který hbitou dorážkou překonal gólmana Pardubic potřetí.

Pardubice začaly hrát zbytečně hrubě, což vedlo k tomu, že byl vyloučen Jan Snopek. Rozjetý Liberec se jal tuto přesilovku využít, a také se mu to povedlo. Na konci osmapadesáté minuty. Krstev vystřelil na branku a k odraženému puku se nejrychleji dostal Jan Víšek, který dal Liberci dvougólový náskok. Pak se Šachl v obranném pásmu dopustil faulu a Pardubice zkusily hru bez brankáře, která nakonec přinesla své ovoce. Po přihrávce Rolínka se střelou z kruhu prosadil Petr Sýkora a dal tak svému celku šanci na vyrovnání. To se ale Pardubicím už nepodařilo.