Vyrovnaný zápas rozhodl Podkonický

Date of publication Author Lukáš Rejmon

L I B E R E C - ve 25. kole O2 ELH porazili Bílí Tygři hosty ze Sparty Praha ve velmi dobrém utkání 3:2 až po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil <b>Andrej Podkonický</b> a snad tak protrhl letošní střeleckou smůlu.

25. kolo, úterý 21. listopadu 2006
3:2sn
(0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Jiruš (Vaic), 38. Pabiška (Rýgl), rozhodující nájezd Podkonický - 4. Hlaváč (Hlinka), 18. Vykoukal (Hlinka). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6032. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Šindelář - Moracec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, Procházka - Hruška, Pabiška, Tomajko. <b>Trenéři:</b> Mgr. Paleček, Kapoun, Čermák.

HC Sparta Praha

Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Tabaček, Černošek, Benýšek, Protivný - P. Ton, Podlešák, O. Kratěna - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - Dragoun, Langhammer, Netík - Hromas, Dušátko, Mrázek. <b>Trenéři:</b> Výborný, Jelínek.

1. třetina

První třetinu zahájili aktivněji domácí, když pozornost Duby v brance hostů vyzkoušeli postupně Vaic, Moravec a Čutta. V 5. minutě poprvé zahrozili Sparťanští. Hlaváč přihrával před branku Hlinkovi, ale domácí gólman Šindelář se proti jeho střele stačil včas přesunout. Vzápětí mohl z protiútoku zahrozit Vaic, ale puk mu po přejezdu do útočné třetiny utekl z hole. V Čase 3:39 vypálil na domácí branku po nahrávce Hlinky útočník Hlaváč. Rozhodčí po poradě s videorozhodčím gól uznává – 0:1.
Bílí Tygři se snažili Spartu sevřít, ale hosté si dobře střežili přechod do vlastní obranné třetiny. Za zmínku tak stál snad jen průnik libereckého Krstev, který prokličkoval až před Dubu, který však jeho střelu kryl. V čase 8:35 přišlo první vyloučení – na trestnou lavici putoval Hlinka za podražení. Liberec si sice vytvořil tlak, ale k přímému ohrožení branky hostů se nedostali. V čase 11:17 dostali domácí další příležitost přesilové hry, když si za faul na Zíba, který se snažil dorážet před brankou, vysloužil dvouminutový trest Dragoun. Duba si však dokázal poradit se střelami Vaice i Plodka. Hosté se místy až drtivému tlaku ubránil jen za cenu dalšího přestupku. V čase 13:09 byl za zdržování hry potrestán Tabaček. Domácí tak dostali na 8 vteřin příležitost zahrát si 5 na 3, ale ani této, ani následné početní výhody 5 na 4 využít nedokázal. S jedovatými střelami Zíba si totiž Duba opět dokázal poradit, byť v jednu chvíli i s notnou dávkou štěstí, když vyražený puk připlachtil brankovou konstrukci.
Tlak domácích nesl své ovoce a v čase 15:04 putoval na trestnou lavici další ze sparťanských hráčů – Stehlík za hru vysokou holí. Šachl ani Pletka však recept na vynikajícího Dubu recept najít nedokázali.
A proto, podle známého motta „nedáš-dostaneš“ opět udeřilo na druhé straně. V čase 17:44 byl vyloučen domácí Kočí a hosté poskytnutou početní výhodu bleskově využívají. V čase 17:59 tečoval Hlinkovu střelu od modré Vykoukal, Šindelář se po jeho střele natahoval marně – 0:2.

2. třetina

První střelu si ve druhé třetině sice připsali hosté, ovšem v čase 20:42 udeřilo na druhé straně. Vaic našel před brankou Jiruše, který střelou mezi betony poprvé překonává brankáře hostů – 1:2.
V dalším průběhu zápasu dominovaly obrany obou týmů, které pozorně strážily vlastní modrou lajnu. Další větší šance tak následovala až v 5. minutě, kdy se sám před Dubou ocitl Novák, jeho střelu však hostující brankář srazil mimo. V 6. minutě se chyby při rozehrávce v útočné třetině dopustil Hlinka, tu zachytil Plodek, projel až do útočné třetiny a poslal puk před branku najíždějícímu Klimentovi, který však na jeho přihrávku nedosáhl. V 7. minutě zahrozil Ton, který se ocitl sám před brankou, ale Šindler jeho střelu zlikvidoval.
V čase 29:15 se hala podruhé v zápase rozjásala. Bílí Tygři vstřelili branku, ale rozhodčí gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti gól neuznal. Hra byla v následujících minutách poněkud rozháraná, do šancí se dostávali domácí i hosté, ale ani jeden nedokázal gólmana protivníka výrazněji ohrozit.
V čase 32:44 byl za hru vysokou holí vyloučen hostující Dragoun. V následné přesilovce si mezi kruhy sjel Krstev. Jeho střela však pouze trefila Dubu do masky. Zhruba o minutu později posílá Procházka přihrávku před branku Šachlovi, ale i jeho střela trefuje brankáře. Po návratu Dragouna do hry si Sparta v plném počtu nezahrála. V čase 35:05 putoval na trestnou lavici za nedovolené bránění Netík. Hosté se ale pozorně bránili a v čase 36:29 si dokonce vykoledovali faul. To chyby liberecké obrany využil Ton, který se vydal do útoku. Ve střele mu nejprve zabránil Krstev, který se ale vzápětí dopustil faulu a putoval na dvě minuty na trestnou lavici.
V následné přesilovce Sparty zahrozili jako první Bílí Tygři, ale Zíb v dobré šanci minul. Liberečtí obránci se však mírně pozapomněli na útočné modré a tak se v momentě valila na domácí branku lavina sparťanských dresů. Ani Kratina však nedokázal přesně zakončit. Sled tří pohledných akcí zakončil liberecký Rýgl, který pálil od modré. Jeho střelu tečoval Pabiška a tentokrát již rozhodčí gól uznal. Čas 37:55 – 2:2. V závěru třetiny ještě rozhodčí vyloučil po jednom hráči na obou stranách.

3. třetina

Závěrečná třetina sice začala hekticky, když Liberečtí během první minuty hned dvakrát vystřelili na bránu, ale pak se hra uklidnila. Větší šance nepřinesla ani půlminutová přesilovka po návratu Sivka, ani následná přesilovka ve 44. minutě, když na trestnou lavici opět putoval za kroček hostující Sivek.
Hra nabrala trochu větší spád až ve 48. minutě, kdy si nejprve sparťanskou branku objel Podkonický, který však Dubu nepřelstil. Neúspěšně dopadla i následná střela Vaice. Ve 49. minutě dostala Sparta příležitost po faulu Žabky, který putoval na trestnou lavici za hrubost, zahrát si přesilovou hru. Hosté se usadili v útočném pásmu, ale většinou se omezovali pouze na střely od modré. Až v 51. minutě se v obrovské šanci ocitl Hlaváč, který se dostal k odraženému puku, ale nezakončil přesně.
Ve 54. minutě zakroužil v útočném pásmu liberecký Novák, nahrál na modrou Moravcovi, jehož ránu od modré však Sparťané na svého brankáře nepustili. Ještě v téže minutě putoval na trestnou lavici hostující Hanzlík za držení protihráče. Ani této početní výhody však Liberečtí využít nedokázali.
V 58. minutě se v obrovské šanci před brankou Liberce ocitl Hlaváč. Ze závaru ale pálil pouze do lapačky Šindeláře.
Jelikož v závěru třetiny nedokázali své šance využít ani Podkonický na jedné, ani Netík na druhé straně, šel zápas do prodloužení.

Prodloužení

Bílí Tygři nastoupili do prodloužení s odhodláním strhnout vedení na svou stranu. Jedna šance stíhala druhou, ale neomylný Duba v brance hostů ani jednou nekapituloval. Na řadu tak přišla trestná střílení.