Vyrovnaný zápas s Duklou dorostenci zvládli až po nájezdech

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Zápas, který sehrála U17 proti Jihlavě, nebyl vůbec jednoduchý. Tygři skoro celý zápas museli dotahovat jednogólový náskok soupeře až do poslední třetiny, kdy získali vedení. To jim Dukla v poslední minutě sebrala a vítězství Tygři urvali až po nájezdech.

4. kolo, sobota 21. září 2019
5:4sn
(1:1, 0:1, 3:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Trunda (Hujer), 42. Trunda (Hujer), 51. Jenčovský (Trunda), 56. Plos (Putz, Vodlan), rozh. náj. Hujer – 10. Pavelec (Sapík), 25. Valach (Zdarsa, Sapík), 43. Jungwirth (Juřička, Melenovský), 60. Nevšímal (Eremiáš, Macek). Rozhodčí: Luczków – Ševic, Povová. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Král (Krátký) – Damašek, Duschka, Meisel, Patzelt, Šíma, Culek – Hujer (A), Putz, Vodlan, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Jobek

HC Dukla Jihlava

Maláč (Pulda) – Sapík (C), Adam, Macek (A), Hrbek, Vranka, Šabatka, Janda – Melenovský (A), Eremiáš, Zdarsa, Juřička, Nevšímal, Sopotník, Mlejnek, Valach, Pavelec, Jungwirth, Bulík

Na začátku první třetiny měly oba týmy mnoho gólových šancí, které neproměnily. Tygři v početní výhodě prověřovali jihlavského gólmana Maláče z mezikruží i ostrých úhlů, ale puk se do branky nedostal. Poté Severočeši udělali chybu při střídání a nechali si ze středního pásma ujet hostujícího Jandu! Jihlavský hráč jel sám na bránu, ale jeho střela ze zápěstí těsně minula libereckou svatyni. Ve velké šanci se vyskytl kapitán šelem Tomáš Trunda, kterému nahrál Jakub Hujer, jenž sprintem objel bránu, ale Trunda nedokázal zakončit.

Hra se přesunula do obraného pásma šelem, kde Dukla vytvořila tlak a Tygři faulovali. Hráči Jihlavy tuto přesilovku využili, kdy po nahrávce ze středu hřiště vstřelil útočící hráč Daniel Pavelec gól – 0:1.

Domácí měli šanci na tento gól odpovědět. Duschka nahodil kotouč na jihlavského gólmana, který puk vůbec neviděl. Dorážejícímu Lukovi Vodlanovi a Matějovi Ledenovi chybělo málo, aby dorovnali. Před sirénou domácí srovnali skóre při hezké akci dvojice Hujer, Trunda. Jakub Hujer nahrál nenápadnému Tomáši Trundovi na pravou tyč a kapitán bez problému zakončil bekhendem přímo pod břevno – 1:1.

V úvodu druhé dvacetiminutovce byli Tygři aktivnější. Šance měl jak Tomáš Trunda, který trefil gólmanův beton, tak i David Putz, kterému šanci zhatila Maláčova lapačka. Pak se aktivita mužstva obrátila díky jihlavskému gólu Cyrila Valacha, který prostřelil libereckého gólmana Krále z ostrého úhlu – 1:2. Dukla měla Tygry sevřené v jejich obranném pásmu a nepouštěla je vůbec do útoku. Šelmy se nedostávaly do žádných větších akcí, kde by mohly vyrovnat, a tak odcházely do kabin za stavu 1:2.

Na začátku třetí třetiny Tygři srovnali skóre po teči Tomáše Trundy – 2:2. Domácí celek toto srovnání neudržel dlouho a do vedení se opět dostala Dukla po přečíslení a kombinaci, kterou zakončoval Jonáš Jungwirth – 2:3. Po tomto gólu Liberečtí zvýšili svoji aktivitu a to se jim vyplatilo! Po nahození na bránu se ve vzniklém zmatku nejlépe zorientoval Mikuláš Jenčovský, který kotouč dorazil do sítě a potřetí srovnal – 3:3.

Tygři uzamkli soupeře ve svém útočném pásmu a vzniklo zde mnoho gólových šancí. Domácí celek se poprvé dostal do vedení po zakončení Lukáše Plose – 4:3. Chybělo málo a Tygři se mohli radovat z dalšího vítězství. To jim překazil Jan Nevšímal, který pár vteřin před koncem dorovnal a zápas šel do prodloužení - 4:4.

V nastaveném čase šelmy produktivně útočily, ale neúspěšně. Při průniku jihlavského hráče Jonáše Jungwirtha se Severočeši provinili podrážením a následovalo trestné střílení. To vychytal brankář domácích Daniel Král. Ke konci prodloužení měli Tygři přesilovku pět na tři, ale jihlavští hráči tuto situaci ubránili a hra se přesunula k nájezdům.

Po napínavé sérii sedmi nájezdů, Jakub Hujer překonal podruhé jihlavského brankáře Maláče a zařídil výhru pro domácí tým, který vybojoval důležité 2 body. K vítězství výrazně pomohla dobře fungující útočná formace Hujer-Trunda-Jenčovský, která zaznamenala čtyři góly z pěti.

Richard Lobo
„Čekali jsme, že to bude těžký zápas. Zaslouženě Jihlava vyrovnala před koncem a naštěstí to bylo se šťastným koncem i pro nás. Musím kluky pochválit. Zápas, co zápas, dotahujeme soupeře a je vidět obrovská chuť, že kluci nechtějí prohrát a chtějí na ledě nechat všechno.“

Štěpán Moravec
„Dneska se nemáme za co stydět. Oba týmy předváděly skvělý hokej a diváci se museli bavit. Bylo mnoho šancí na obou stranách a v závěru to bylo o štěstí. Dneska byl šťastnější Liberec. Před klukama smekám a obrovská pochvala do kabiny.“

4. kolo, sobota 21. září 2019
5:4sn