Z Chomutova si Bílí Tygři vezou bod do tabulky, prohráli až v prodloužení

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Chomutov/Liberec - Sedmnácté kolo letošního ročníku Tipsport extraligy postavilo liberecké Bílé Tygry na chomutovský led proti tamním Pirátům, nováčkovi nejvyšší české soutěže. Domácí i proti zkušenějším hostům předvedli dobrý výkon a nakonec uspěli po prodloužení. Bod pod Ještěd putuje díky trefám Petera Galamboše a Michala Bárty.

17. kolo, neděle 28. října 2012
3:2p
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Hrabák (Zálešák, Lušňák), 43. Palin (Kraft), 65. Hřebejk – 20. Galamboš (Víšek, Šmíd), 22. Bárta (R. Vlach, Šmíd). Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Lhotský, Hejl. Vyloučení: 4:4, navíc Simmonds (LIB) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 613. Střely na branku: 37:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Nejlepší hráči: Milan Řehoř – Peter Galamboš.

Piráti Chomutov

Řehoř – Palin, Pulpán, Jurčina, Bartejs, Rutta, Mrázek, Rýgl, Lučka – Michael Frolík, Kraft, Hřebejk – Hruška, Duda, Procházka – Lušňák, Zálešák, Hrabák – Jíra, Sikora, Hromas.

Pavelec – Čutta, Šmíd, Havíř, Výtisk, Čakajík, Derner, Kajínek – Simmonds, Nedvěd, Filippi – Kudrna, Galamboš, Víšek – Bárta, R. Vlach, Kica – Bulíř, Dušek, Psota.

Zápasem mezi domácím Chomutovem a Libercem pokračovalo sedmnácté kolo hokejové Tipsport extraligy. První třetina nabídla mnoho brankových příležitostí na obou stranách. Hned v první minutě se dostal do šance liberecký Derner. O pár minut později se blýskl Rýgl, který svou přízemní střelou nechal vyniknout Pavelce. Hostující útoky zastavovala domácí obrana v čele s Řehořem, který likvidoval jednu šanci za druhou. Skvělým zákrokem zastavil gólovou střelu Galamboše a později zneškodnil i pokus Nedvěda.

První branky se diváci dočkali až v závěru první třetiny. Lušňák předal kotouč Zálešákovi, ten našel Radka Hrabáka, který vstřelil svůj první extraligový gól výstavní ranou do levého horního rohu - 1:0.

Liberečtí se nezalekli a domácím o dvě minuty později překazil radost Petera Galamboše, který po odražené střele od modré dorážel puk za Řehořova záda - 1:1.

Začátek druhé třetiny patřil stejně jako konec první hráčům Liberce. Ve druhé minutě druhého dějství přidal druhou branku tygrů Michal Bárta, kterému naservíroval puk Vlach. Liberečtí se ujali vedení 1:2.

V polovině utkání mohli domácí vyrovnat, když šli do přečíslení čtyři na dva. Po přihrávce Krafta rozvlnil pouze boční síť Procházka, který se do sestavy vrátil po zranění. Domácí se dále hnali za vyrovnáním. V další šanci se objevil Duda, který dojel zdánlivě ztracený kotouč a následně byl před zakončením faulován exchomutovským Havířem, který dostal menší trest za sekání. V následné přesilové hře měl vyrovnávací gól na hokejce Hrabák, kterého vychytal Pavelec, stejně jako Pulpána o pár chvil později.

Do závěrečné třetiny nastupovali svěřenci Jiřího Doležala se snahou o vyrovnání. Hromas unikal hostující obraně a byl podražen Čuttou, který tak oslabil svůj tým. Bleskurychle využil přesilovou hru Brett Palin, který zužitkoval přihrávku z buly od Milana Krafta a tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.

Piráti mohli přidat třetí branku, když po kombinaci Frolík - Pulpán - Palin střílel Duda. Pavelec jeho ránu vyrazil se štěstím. Domácí byli v poslední části zápasu aktivnějším týmem. Vytvářeli si jednu šanci za druhou a Pavelec měl plné ruce práce. Neskutečnou ránu vyslal na branku Jurčina, na kterou však našel Pavelec recept.

Do velké šance se dostali i hosté, když Kudrnův únik zlikvidoval Řehoř. Z následného protiútoku mohl třetí branku přidat dnes velmi aktivní Hřebejk. Byli to opět hosté, kteří si v poslední minutě vypracovali obrovskou šanci. Po přihrávce Šmída střílel Simmonds, který o pár milimetrů branku netrefil a tak šel zápas do prodloužení.

Začátek prodloužení byl v režii hostů. Kombinaci Simmondse a Filippiho zneškodnil svým tělem Řehoř. Piráti se tlačili do předu, ale chybělo jim zakončení. Vítěznou trefu zaznamenal v čase 64:24 Štěpán Hřebejk, který si vychutnal Pavelce a zavěsil do odkryté branky - 3:2.

Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Milan Řehoř, který dnes odchytal senzační utkání. Piráti si tak v premiérové extraligové sezoně připisují další dva body.