Z Havířova opět s prázdnou

Date of publication Author Jindřich Rosička

Bílí Tygři opět papírově slabší Pantery na jejich ledě zdolat nedokázali. Havířovu se podařilo skórovat již ve druhé minutě zápasu, což Tygry zřejme dost rozhodilo. V polovině utkání už Liberečtí prohrávali zásluhou Kopeckého o branky dvě. Ve třetí třetině Tygři začali bojovat, dvakrát se gólově prosadili, ale na rozjetý Havířov to nestačilo. Svůj první gól i bod sezóny zaznamenal kapitán z první ligy <b>Aleš Vála</b>. V zápase se opět projevila žalostná koncovka Tygrů, jak potvrdil i asistent trenéra Dvořák - Liberec už plných osm zápasů v řadě nedokázal vstřelit víc, než dvě branky. Havířov tedy doma s Libercem uhrál v sezóně plných šest bodů, což se mu s žádným jiným týmem nepodařilo. Porážka ale už v tabulce nic neřeší, Liberec má už konečné 12. místo jisté.

, pátek 28. února 2003
4:2
(1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 2. Hrbek (Martin Čech,Nosek), 38. Kopecký (Nohel,Kolba), 52. Polanský (Folta,Sršeň), 60. Sršeň (Boháček), - 50. Vála (Rozsíval, Hájek), 58. Plodek (Hájek, Pešán)
Rozhodčí: Bolina, Mikula - Kareš, Bláha.
Vyloučení: 8:6 navíc Vychodil (HAV) a Krstev (LIB) 5 min. a do konce utkání, Hebar (HAV) 10 min.
Využití: 2:2
Diváci: 1280

AZ Heimstaden Havířov

Mařík - J. Kučera, Vychodil, Boháček, Horáček, Nosek, Kolba, Punčochář - Polanský, Sršeň, Folta - Laszkiewicz, Martin Čech, Hrbek - Hodek, Hebar (36. - 46. J. Kopecký), Nohel - od 21. navíc Michael Procházka

Koťátko - Moravec, Jareš, Vála, Jan Kudrna, R. Pospíšil, Krstev, Ovčačík - Jiří Kudrna, Michal Straka, V. Novák - Rozsíval, Kašpařík, Pešán - Víšek, Plodek, Hájek - Jech

Hokejisté Havířova se rozloučili s domácím publikem v základní části vítězstvím. V utkání už prakticky o nic nešlo, oba celky už nemohly svoje postavení v tabulce změnit.

Již v druhé minutě po přihrávce od Martina Čecha otevřel skóre Hrbek. Domácí bez obránce Cartelliho, ale s Nohelem a Hodkem v útoku, se po vstřeleném gólu zavřeli v obraně. Tygři v pohodě chytajícího Maříka nepřekonali, dokonce ani ve dvou přesilových hrách, které jim domácí nabídli. Když stejnou šanci při vyloučení dvou libereckých hráčů nevyužili ani domácí, skončila tak třetina 1:0 ve prospěch domácích.

Druhá třetina se pak odehrávala častěji před havířovskou brankou. Koncovka libereckých hokejistů byla však velmi nepřesná. Liberečtí na Maříka nevyzráli ani při devadesát sekund trvající hře v pěti proti třem. Havířovští ve 38. minutě využili svou čtvrtou přesilovku a Kopecký po přihrávce od Nohela zvýšil na 2:0. Tímto stavem také druhá třetina skončila.

V posledním dějstvím se sice hostům v 50. minutě podařilo zásluhou obránce Vály snížit na rozdíl jediné branky, o dvě minuty později však havířovský Polanský po přihrávce od Folty znovu odstup zvýšil. V závěru třetí třetiny Vychodil s Krstevem neunesli atmosféru hry a pustili se spolu do rvačky, za kterou šli pak oba předčasně do šaten. V 58. minutě ještě snížil gólový rozdíl Plodek a Liberečtí si zkusili vynutit hrou bez brankáře prodloužení, avšak 23 vteřin před závěrečnou sirénou pokus překazil gólem do prázdné liberecké branky Sršeň.