Z Litvínova se třemi body! Šestnáctce vystřelil výhru Jiruš

Litvínov - Po nepříliš přesvědčivém vstupu do nadstavby jde výběr do šestnácti let výsledkově opět vzhůru. V sobotu odpoledne zvládl zápas na ledě Litvínova a zvítězil tak popáté z posledních šesti zápasů. Po napínavém průběhu rozhodl ve třetí třetině Vojtěch Jiruš!

XI. kolo, sobota 27. ledna 2018
3:4
(1:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Myšák (Stehlík), 24. Vopat (Slavík, Stehlík), 26. Baláž (Skuhrovec, Fišer) – 3. Kovář (Jiruš, Kollert), 18. Nezbeda (Šedivý), 27. Moc (Šedivý, Starý), 51. Jiruš (Kollert, Nezbeda). Rozhodčí: Petružálek - Kokrment, Janíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:34. Diváci: 114. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

HC VERVA Litvínov

Klika – Minařík, Vavro, Háva, Kroupa, Baláž, Gebhard, Miškovič, Kadár – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík, Vopat, Slavík, Kočárek, Fišer, Nikl, Myšák, Skuhrovec.

Čajan – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Gajda, Vodlan.

Šelmám se skvěle vyvedl vstup do utkání. Hned ve třetí minutě šly totiž do vedení! Útočné choutky prokázal obránce Filip Kovář a prostřelil Kliku - 0:1. Litvínov ale na brzký direkt dokázal poměrně rychle zareagovat. Na 1:1 vyrovnal při přesilové hře Jan Myšák.

Modrobílí si však vzali vedení zpět ještě před koncem první části. Po asistenci Šedivého zvedl ruce nad hlavu Lukáš Nezbeda - 1:2. Domácí celek ale evidentně dobře naložil s přestávkou, jelikož druhou periodu otevřel dvěma zásahy.

Nejprve se prosadil Jan Vopat - 2:2. A další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po přesné střele Ondřeje Baláže drželi Chemici vedení. Jak náhle k němu přišli, tak jej také ztratili. Liberečtí dostali k dispozici přesilovou hru a rychle ji využili. Kombinaci zakončil po asistencích Šedivého a Starého Václav Moc - 3:3.

Rozuzlení přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. Ta nabídla pouze jedinou branku a vstřelili ji naši mladíci! Znovu totiž velmi rychle využili přesilovku. Pryž poslal za Klikova záda Vojtěch Jiruš - 3:4. Těsný náskok už Tygři díky dobré disciplíně a spolehlivému Čajanovi udrželi až do závěrečné sirény.

Liberecká šestnáctka zdolala v napínavém souboji Litvínov 4:3!