Zlín nedal na svém ledě Tygrům šanci

Date of publication Author Tomáš Pavlíček

L i b e r e c - Bílí Tygři nedokázali navázat na poslední dvě ligová kola a ve Zlíně po jasném průběhu střetnutí prohráli o tři branky. Domácí hokejisté získali svůj náskok především v přesilových hrách, první tři branky zápasu padly právě v početní výhodě. Poté sice snižoval <b>Lukáš Vantuch</b>, své spoluhráče se mu ale k obratu nabudit nepodařilo.

6. kolo, neděle 21. září 2008
6:3
(1:0, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Köhler (Galvas, Leška), 28. Balaštík, 29. Köhler (Balaštík, Leška), 35. Köhler, 48. Köhler (Leška, Hamrlík), 59. Balaštík (Leška, Köhler) - 31. Vantuch, 53. Bartovič (Šachl), 59. Procházka (Plodek, Hunkes). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Pavlovič. Vyloučení: 7:8, navíc Jiruš (LIB) 10 minut. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3957. Střely na branku: 39:43. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

PSG Berani Zlín

Biegl - Hamrlík, Galvas - Nosek, Lučka - Hlavačka, Kučný - Balaštík, Leška, Köhler - Pšurný, Kollár, Rachůnek - Kubiš, Čech, Záhorovský - Mokrejš, Vlach, Brunec.

Fikrt - Žabka, Jiruš - Harant, Jareš - Zíb, Modrý - Hunkes, Derner - Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Blatný, Šachl - Klimenta, Plodek, Procházka - Vantuch, Rapáč, Špaček.

Liberečtí Bílí Tygři si v posledních dvou úspěšných střetnutích značně posílili seběvědomí a svoji nabranou formu chtěli potvrdit i na ledě Zlína. Valaši se však na domácí půdě jen tak snadno bodů nevzdávají. Na tuto okolnost již přišly celky Karlových Varů a Vítkovic, které si ze Zimního stadionu Luďka Čajky neodvezly ani bod. Bohužel pro liberecké fanoušky potkal dnes podvečer stejný osud i jejich oblíbené mužstvo zpod vrcholků Jizerských hor.

V prvních minutách střetnutí ovšem vůdce tygří smečky Dušan Gregor neměl žádný důvod k pesimismu. Liberečtí se snažili aktivně napadat a často se stalo, že svého soka dokonale uzamkli v jeho obranné třetině. Žádná výraznější šance však nepřišla. Rány elitní formace povětšinou končily jen na reklamních plochách na mantinelu za bránou, střely Šachla s Klimentou pak dokázal pokrýt matador v žlutomodrém dresu Radovan Biegl, jenž v tomto období zaskakuje za zraněného Murína.

Když se tedy nepodařilo prosadit se Liberci, začaly tempo duelu udávat bubny v rukou Zlínských. Mokrejš sám před Fikrtem zpracoval střelu Hamrlíka, libereckého hrdinu posledních zápasů ale nepřekonal. Akci se do gólového konce nepodařilo dotáhnout ani Kollárovi, který na to měl hned dvě vynikající příležitosti. Zeď v podobě Michala Fikrta tak padla až v osmnácté minutě, když vyloučení Blatného potrestal přesnou tečí Bedřich Köhler - 1:0.

Ztrátu po první třetině mohli Bílí Tygři smazat hned v úvodu té další. Jenomže Klimenta po rychlém vpádu do soupeřovi obrany trefil jen okraj Bieglovi lapačky a Pletka za pár chvil zase vystřelil místo do prázdné klece již překonaného zlínského brankáře pouze do sítě boční. Opět tak zafungovalo pravidlo „nedáš, dostaneš“, a to hned v plném rozsahu. Dvě šance Liberce totiž potrestal stejný počet branek za Fikrtovými zády. Nejdříve Jaroslav Balaštík dorážel za bezmocného Fikrta kotouč odražený od Bartoviče a poté v osmadvacáté minutě přidal třetí přesilovkový gól největší objev dosavadního průběhu sezony Bedřich Köhler - 3:0.

Za Liberecké se sice poté podařilo snížit Lukáši Vantuchovi, jemuž vyšla překvapivá střela kolem pravého Bieglova betonu – 3:1. V pětatřicáté minutě však už na světelné tabuli znovu svítil tříbrankový rozdíl. Andrej Kollár se ve středním pásmu postavil na vhazování a poté se prosadil tím nejjednodušším způsobem. Po vyhraném buly vyrazil vpřed a než se zkoprnělá liberecká obrana vzpamatovala, puk se již zachytil ve Fikrtově síti – 4:1.

V poslední části hry se liberečtí hokejisté ještě snažili s výsledkem něco provést, avšak do vážnější příležitosti se nedostali. Naopak museli skousnout pátý gól Zlína. Výhru domácích pojistila hattrickem hvězda utkání Bedřich Köhler, který už využil čtvrtou přesilovou hru - 5:1. V mírně vyhroceném závěru zápasu jsme poté ještě mohli sledovat několik změn stavu, které již však na konečné rozdělení bodů neměly vůbec žádný vliv.

V dvaapadesáté minutě snižoval Milan Bartovič beckhandovým pokusem na 2:5. Zlínští se ovšem nechtěli spokojit s tímto výsledkem a utkání pouze dohrát. Jaroslav Balaštík tak dvě minuty před závěrečnou sirénou přidal šestý gól svého celku. A aby byla přestřelka poslední desetiminutovky dokonána, tak Stanislav Procházka proměnil samostatný únik, do něhož se dostal po skvělé příhře z hokejky Jana Plodka.

Valaši si tedy po skvělém představení poradili s Tygry a již potřetí doma vyhráli. Venkovní bilance svěřenců kouče Venery sice tak „slavná“ není, ovšem stačí jim k tomu, aby v extraligové tabulce drželi některou z horních příček. Liberečtí se po šesti kolech budou muset spokojit se sedmi body a v pořadí se tedy propadnou i za svého dnešního soka.