Ženský hokej v ČR

1. ženská hokejová liga je jediná a zároveň nejvyšší liga ženského hokeje působící již přes 20 let v České republice. Liga spadá pod Český svaz ledního hokeje ale o její chod a správné řízení se stará Asociace Ligových Klubů Ženského Hokeje (ALKŽH).

Pravidla

Plné znění pravidel ledního hokeje naleznete na stránkách Asociace rozhočích ledního hokeje.

Nejdůležitější rozdíly oproti mužskému hokeji jsou:

• zakázaná hra tělem "bodyček"
  • povinný celooblyčejový kryt a chránič krku
  • vlasy sčesané do copu

Kluby 1. ligy žen

Skupina A: Skupina B: Skupina C:

ŽENY

SÝKOROVÁ V REPEZENTACI
Skvělé výkony útočnice Karolíny Sýkorové vysloužili liberecké tygřici nominační pozvánku do národního týmu U16. Mladá forwardka se zúčastní v předvánoční týden Turnaje olympijských nadějí Višegrádské čtyřky v polských Katovicích. Karolíně gratulujeme!
úterý 5.12.2017
Dohrávka
Dohrávka 4. kola 1. ligy žen divize A mezi Bílými Tygřicemi a Děčínem proběhne v neděli 12. listopadu.
pátek 13.10.2017
Tygřice v repre
Bílé Tygřice mají své zastoupení v národních týmech! Postaraly se o to Tereza Mazancová na turnaji výběru U18 ve Finsku a Karolína Sýkorová na soustředění dívčího výběru do šestnácti let ve Světlé nad Sázavou. Dívkám gratulujeme.
pondělí 9.10.2017