Ženský hokej v ČR

1. ženská hokejová liga je jediná a zároveň nejvyšší liga ženského hokeje působící již přes 20 let v České republice. Liga spadá pod Český svaz ledního hokeje ale o její chod a správné řízení se stará Asociace Ligových Klubů Ženského Hokeje (ALKŽH).

Pravidla

Plné znění pravidel ledního hokeje naleznete na stránkách Asociace rozhočích ledního hokeje.

Nejdůležitější rozdíly oproti mužskému hokeji jsou:

• zakázaná hra tělem "bodyček"
  • povinný celooblyčejový kryt a chránič krku
  • vlasy sčesané do copu

Kluby 1. ligy žen

Skupina A: Skupina B: Skupina C:

V U18 dva Tygři!
Obránce Jan Bednář a útočník Kryštof Hrabík byli povolání do národního týmu U18 na Turnaj pěti zemí ve švédském Sundsvallu. Mezi náhradníky navíc figuruje i Ondřej Chrtek. Reprezentaci čeká kromě domácího výběru také střetnutí s USA, Ruskem, Finskem.
před 2 dny
Tygři v reprezentaci!
Mezi náhradníky na Turnaj pěti zemí, který se bude konat od 5. - 12. února, figurují i tři liberečtí hráči. Nominováni byli Petr Had, Jan Šír a Jan Jeník. Klání bude hostit brněnská DRFG Aréna.
čtvrtek 19.1.2017
Ohlasy trenéra!
Ohlasy trenéra Jiřího Bermanna byly doplněny do zápasových reportů šesté a osmé třídy.
středa 18.1.2017