Ženský hokej v ČR

1. ženská hokejová liga je jediná a zároveň nejvyšší liga ženského hokeje působící již přes 20 let v České republice. Liga spadá pod Český svaz ledního hokeje ale o její chod a správné řízení se stará Asociace Ligových Klubů Ženského Hokeje (ALKŽH).

Pravidla

Plné znění pravidel ledního hokeje naleznete na stránkách Asociace rozhočích ledního hokeje.

Nejdůležitější rozdíly oproti mužskému hokeji jsou:

• zakázaná hra tělem "bodyček"
  • povinný celooblyčejový kryt a chránič krku
  • vlasy sčesané do copu

Kluby 1. ligy žen

Skupina A: Skupina B: Skupina C:

ŽENY

Švejdová bez gólu
Po výhře 1:0 nad Finskem si české reprezentantky do 16 let poradily i s výběrem Slovenska. V bráně našeho národního týmu se představila Tygřice Viktorie Švejdová, která udržela čisté konto a pomohla tak k výhře 6:0! V neděli se svěřenkyně Pavla Zuziaka utkají s Ruskem o zlaté medaile!
sobota 29.4.2017
Se Švýcarskem s nulou
Ve čtvrtek vstoupily české reprezentantky do 16 let do Evropského poháru střetnutím se stejně starými Švýcarkami. Zápas nakonec ovládly poměrem 5:0. Tygřice na turnaji zastupuje brankářka Viktorie Švejdová, která ovšem první zápas sledovala pouze ze střídačky. V dalším utkání změří Češky síly s Finskem.
pátek 28.4.2017