Ženský hokej v ČR

1. ženská hokejová liga je jediná a zároveň nejvyšší liga ženského hokeje působící již přes 20 let v České republice. Liga spadá pod Český svaz ledního hokeje ale o její chod a správné řízení se stará Asociace Ligových Klubů Ženského Hokeje (ALKŽH).

Pravidla

Plné znění pravidel ledního hokeje naleznete na stránkách Asociace rozhočích ledního hokeje.

Nejdůležitější rozdíly oproti mužskému hokeji jsou:

• zakázaná hra tělem "bodyček"
  • povinný celooblyčejový kryt a chránič krku
  • vlasy sčesané do copu

Kluby 1. ligy žen

Skupina A: Skupina B: Skupina C:

Zápas mdo přesunut!
Čtvrteční domácí zápas mladších dorostenců byl odložen na další týden. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak sehrají jeden z důležitých zápasu v boji o play off v úterý 28. února od 17:00.
včera
Vaněček hvězdou utkání!
Brankář Vítek Vaněček, který prošel libereckou juniorkou a nyní působí v týmu Hershey Bears v AHL, udržel počtvrté v sezóně čisté konto. V utkání svého celku proti Providence Bruins nepustil za svá záda ani jednu z třiatřiceti střel soupeře a přispěl tak k výhře 4-0. Zároveň byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
před 2 dny
SDO jde na Třinec!
Play-off NOEN Extraligy staršího dorostu bylo rozlosováno! Tygři se střetnou s třineckými Oceláři a začnou na jejich stadionu (24., 25. února). Na domácím ledě se naše mužstvo představí 28. 2. a 1.3.! Časy budou upřesněny. Rozpis naleznete zde.
před 3 dny