Ženský hokej v ČR

1. ženská hokejová liga je jediná a zároveň nejvyšší liga ženského hokeje působící již přes 20 let v České republice. Liga spadá pod Český svaz ledního hokeje ale o její chod a správné řízení se stará Asociace Ligových Klubů Ženského Hokeje (ALKŽH).

Pravidla

Plné znění pravidel ledního hokeje naleznete na stránkách Asociace rozhočích ledního hokeje.

Nejdůležitější rozdíly oproti mužskému hokeji jsou:

• zakázaná hra tělem "bodyček"
  • povinný celooblyčejový kryt a chránič krku
  • vlasy sčesané do copu

Kluby 1. ligy žen

Skupina A: Skupina B: Skupina C:

ŽENY

Sýkorová na sraz!
Tygřice Karolína Sýkorová se zúčastní přípravného kempu českého národního týmu dívek do šestnácti let v Blansku! Samotný kemp se v moravské metropoli koná od 25. do 27. srpna.
pondělí 14.8.2017
Kemp na facebooku!
Máte facebook? Zajímají vás nejnovější aktuality ohledně Hokejového kempu Bílých Tygrů? Byla spuštěna stránka, kde se objeví nejrůznější fotky, videa nebo rozhovory. Stačí pouze kliknout zde.
sobota 27.5.2017
Švejdová bez gólu
Po výhře 1:0 nad Finskem si české reprezentantky do 16 let poradily i s výběrem Slovenska. V bráně našeho národního týmu se představila Tygřice Viktorie Švejdová, která udržela čisté konto a pomohla tak k výhře 6:0! V neděli se svěřenkyně Pavla Zuziaka utkají s Ruskem o zlaté medaile!
sobota 29.4.2017