Tomáš Hanousek: Gólová střela? Celou dobu jsem puk sledoval

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - V předposledním zápase před play-off Tygři doma přivítali Vítkovice, kde skóre jako první otevřel obránce Tomáš Hanousek, jenž si konečně prožil svoji gólovou premiéru. Severočeši opět potvrdili svoji sílu, když v početní nevýhodě rozhodli dvěma góly a v čele extraligové tabulky dosáhli sta bodů!

Jaké bylo to čekání na svůj první extraligový gól a pocity, když ses konečně dočkal?
Čekání bylo dlouhé. Když to přišlo, tak bych lhal, kdybych ten puk ve vzduchu nesledoval celou dobu, dokud tam nakonec nespadl.

Tvoje trefa byla celkem kuriózní. Popsal bys, jak se vůbec zrodila?
Dostal jsem nahrávku od Birnyho na modrou čáru a střílel jsem bez přípravy hned z jedničky. Gólman si to vyrazil nad sebe a pak se už nezorientoval.

Proti Vítkovicím jsi byl obzvlášť při chuti, mohly ti přibýt další dvě branky!
Měl jsem tam šance, které jsem mohl proměnit, dostal jsem hodně pěkných přihrávek.

Dalo by se říct, že se z vás stávají experti na oslabení? Vzhledem k tomu, že se vám v něm povedlo znova rozhodnout?
Oslabení bráníme výborně, kluci jsou neskutečně obětaví, skáčou do každé střely. Všichni hrajeme naplno a snažíme se, abychom nedostali gól.

Jak bys toto utkání celkově zhodnotil?
Řekl bych, že průběh byl docela nahoru dolů. Hráli jsme, jak jsme si ráno řekli, a dodržovali jsme systém. Odvedli jsme parádní výkon.

Průběh byl vcelku vyhrocený. Co bylo důvodem?
Bylo to rozhodně kvůli play-off, které se hodně rychle blíží a zbývá málo času.

Ceníš si více tří bodů, které jsou aktuálně důležité, nebo spíš vašeho výkonu, kterým jste se k bodům dopracovali?
Myslím si, že si momentálně všichni ceníme obojího stejně. Já bych nic nevyzdvihoval.

Jak povzbudí toto vítězství před posledním zápasem v základní části? Jste první a o kolem vás se neustále mluví o Prezidentském poháru..
Nastoupíme do posledního utkání s určitým sebevědomím. Víme, že na to máme, a ukážeme, proč jsme na vrcholu tabulky.

Myslíš, že Sparta bude pod větším tlakem? Byla by to pro vás určitá výhoda.
Z téhle strany bych se na to vůbec nedíval. Do zápasu musíme jít naplno nehledě na soupeře.