Radan Lenc: Aktuálně se nám v útoku hodně daří, ale musím to zaklepat

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Bílí Tygři zvítězili i ve druhém kole extraligy, když vyzráli na Olomouc. Nekonečný stav 1:1 prolomila až třetí třetina, kdy se Liberečtí trefili hned třikrát. Důležitým krokem k vítězství byl také vyrovnávací gól v nájezdu Radana Lence. „Bylo to velmi těžké. Olomouc v obranném pásmu nevynechá jediný souboj,“ komentuje soupeře liberecká pětadvacítka.

Jak bys zhodnotil utkání proti Kohoutům?
Zápas byl nesmírně urputný, obzvlášť první třetina. Bylo to velmi těžké. Olomouc má výborný tým, hraje organizovaně a v obranném pásmu nevynechá jediný souboj. Jsem rád, že se nám druhá a třetí třetina povedla už daleko lépe.

Tvůj proměněný nájezd týmu hodně pomohl. Jak jsi gól vůbec promyslel?
Předtím jsem se díval, jak Branislav Konrád řeší různé situace v nájezdech. Měl jsem radost, že jsme díky tomu srovnali, a naštěstí se průběh zápasu poté překlopil na naši stranu.

Olomouc na začátku nevyužila dvojnásobnou přesilovku, pak ani tu další. Bereš to jako jeden z rozhodujících momentů?
Bylo důležité, že jsme ta oslabení ubránili. Výborně nás podržel Petr Kváča, který předvedl fantastický výkon, a i díky němu jsme to zvládli.

Třetí periodu jste naprosto ovládli. Co se tam změnilo?
Hned v úvodu jsme dali rychlý gól, povedlo se nám to po signálu, který jsme dobře sehráli. Myslím si, že tohle bylo klíčové pro celé utkání.

Během přípravy se vám nedařilo střílet tolik branek v přesilovkách. Teď jste v nich naopak velmi produktivní!
Když se daří přesilovky, tak je to hodně příjemné. Jak s Pardubicemi, tak i s Olomoucí právě rozhodly početní výhody. Aktuálně se nám v útoku hodně daří, ale musím to zaklepat.

V sestavě se objevují pravidelně hráči z Benátek, kteří odvádí dobrou práci. Jak bys je okomentoval?
Nechtěl bych už říkat, že jsou to kluci z Benátek, jsou tak na hraně. Hrají výborně a pro náš tým jsou ohromně platní. Soupeřům berou hodně síly, což nám pomáhá.