Jakub Šedivý po své premiéře: Extraliga? Neděje se v ní tolik chyb

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Po reprezentační pauze se Tygři opět představili na domácím ledě, kde vyzvali třinecké Oceláře. Toto utkání se stalo také prvním startem mladého obránce Jakuba Šedivého za „A“ tým. „Trenér mi řekl ať nic nevymýšlím a hraju jednoduše,“ popisoval svůj první zápas.

Jak sis užil svou extraligovou premiéru?
Jsem rád, že jsem tu možnost dostal. Zápas jsem si moc užil. Samozřejmě mě ale mrzí to, že jsme prohráli. Třinec je velmi kvalitní soupeř.

Byl to velký rozdíl oproti Chance lize?
Je to rychlejší, přesnější a nedělají se tolik chyby. Celkově se hraje víc systémově.

Několikrát předtím už jsi ale byl vedený jako sedmý bek a do utkání nakonec nenaskočil. Věděl jsi tentokrát, že budeš opravdu hrát?
Trenér mi řekl, ať jsem připravený, že s největší pravděpodobností do zápasu nastoupím. Neměl jsem nic vymýšlet, hrát jednoduše a posílat puky rovnou na útočníky. Snažil jsem se celou dobu plnit úkoly, které mi dal.

Ve třetí třetině jste se nakonec „nadechli“. Srazil vás další inkasovaný gól k zemi?
Ano, poté jsme se ale ještě jednou zvedli. Věřili jsme do poslední chvíle, že dokážeme vyrovnat. Bohužel se nám to nepodařilo.

V letošní sezóně jsi startoval za Benátky, juniorku, reprezentaci a teď i za „A“ tým. Není toho na tebe hodně?
Rozhodně ne, jsem rád, že si mohu vyzkoušet různé soutěže, mohu tím získat velice cenné zkušenosti.