Jan Ordoš: Neubránili jsme dvě oslabení. To dalo tvář zbytku zápasu

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Bílí Tygři bohužel poslední mač roku 2021 nezvládli a v severočeském derby podlehli Litvínovu potřetí v sezoně. Pro vývoj utkání byly hodně důležité přesilovky. Hlavně ta v úplném závěru, kdy šelmy hrály skoro minutu a půl v pěti proti třem. „Musíme více střílet a zjednodušit naši hru, zbytečně jsme některé situace překombinovali,“ měl jasno střelec první liberecké branky Jan Ordoš.

Mohl bys zhodnotit celé utkání?
Myslím, že jsme začali dobře. V začátku jsme měli spoustu střel a příležitostí, pak jsme ale bohužel neproměnili přesilovku a naopak jsme sami dvě oslabení neubránili, což dalo tvář zbytku zápasu.

Trnem v oku vám musí být nejspíše také neproměněné početní výhody, hlavně ta 5 na 3 v úplném závěru…
Musíme na tom pří trénincích zapracovat, protože přesilovky rozhodují zápasy. Měli bychom více střílet a zjednodušit hru, některé situace jsme překombinovali. Navíc Litvínov dvě dokázal proměnit.

Po snížení na 1:2 na vás byla vidět markantní snaha o srovnání. O to víc musel být další inkasovaný gól studenou sprchou, souhlasíš?
Byl laciný. Takové chyby si nemůžeme dovolit. Litvínovští to sehráli hezky, jenže po naší velké individuální chybě.

Ve vašich výhodách si soupeř vytvořil dost brejkových příležitostí, na tom asi také musíte do příště zapracovat, že?
Nepovedlo se nám to úplně zahrát. Mohli z toho dát dvě branky, ale jednou nás zachránil Kvaky (Petr Kváča, pozn. red.) a jednou tyč. Jak jsem říkal, na přesilovkách musíme zapracovat.

Poslední dobou se ti střelecky daří, jak se cítíš?
Něco mi tam spadlo, za což jsem rád, nicméně raději bych tři body.

S Litvínovem jste prohráli potřetí v sezoně, je pro vás neoblíbený soupeř?
Asi ano. Předtím jsme zase čtyřikrát vyhráli, tentokrát to ale bohužel nevyšlo. Zároveň jim to už ani nemůžeme oplatit, leda bychom se potkali v play off.