Ohlasy k zápasu

Libor Hudáček: Naše šance? Akorát jsme udělali z jejich brankáře hvězdu

Liberec - Ani na druhý pokus se Bílým Tygrům nepodařilo zvítězit, a co víc, ani ve druhém kole se tým střelecky neprosadil. "Musíme přidat na důrazu, natlačit tam nějaký ošklivý gól, a snad to zase začne padat," doufá forvard Libor Hudáček.

Co utkání rozhodlo?
Trenér to řekl dobře, když jsme to rozebírali. Rozhodla větší bojovnost a vůle po vítězství. V tom byly Pardubice jednoznačně lepší. Dva zápasy bez gólu... Je to rozhodně nepříjemné. Celé si to budeme muset do puntíku rozebrat a příště hrát jinak. Tohle se nesmí opakovat.

Od první třetiny jste prohrávali a nedařilo se vám náskok stáhnout. Jak těžké je v podstatě celý zápas prohrávat?
Není to vůbec příjemné, čas hrozně rychle utíká, začne to být náročné na nervy. Od hokejek vám to potom odskakuje, soupeři naopak stačí jenom bránit a vyhazovat. Stáli před brankou a blokovali střely, zkrátka to s přehledem ubránili. Nám se nepodařilo najít na ně recept.

Několikrát jste byli blízko brance, co chybělo k tomu, abyste brankáře překonali?
To kdybychom věděli. Hráli jsme podle mě hrozně měkce. Chyběla tam tvrdost před brankou, netlačili jsme se do brankoviště. Musíme zapracovat na důrazu, dát nějaký klidně ošklivý gól, nějakou dorážku, a nakopnout se. Pak nám třeba začnou vycházet i kombinace.

Proti Pardubicím se skoro zdálo, jako by vám zkrátka nebylo souzeno Ondřeje Kacetla prostřelit.
Šance jsme přitom měli, sám jsem se dostal minimálně do dvou, ale místo abychom je proměnili, udělali jsme z jejich brankáře hvězdu. Musíme si k tomu něco říct, protože tohle si v dalších zápasech už nemůžeme dovolit.

Nepomohl ani skvělý výkon Romana Willa, který inkasoval pouze jednou. Co jsi říkal na jeho výkon?
Roman chytá skvěle, a to už od přípravy. Musíme mu ale víc pomoct. Skákat do střel a hlavně také dát nějaký gól, to v téhle situaci potřebujeme ze všeho nejvíce. Pak se můžeme odrazit.

Šanci na reparát máte v pátek, kdy míříte do Chomutova. Co od tohoto duelu očekáváš?
Bude to další náročný zápas. Dvakrát jsme s nimi hráli v přípravě a pokaždé do byl boj o každý centimetr ledu. Musíme přepnout a hrát to samé, co oni. Zkrátka bojovat, tlačit se do brankoviště, hrát důrazně. Potom můžeme uspět.

Pohled na tygří střídačku

Fotogalerie

Související