Rostislava Marosze čeká bývalý zaměstnavatel. Dynamo bude chtít doma zabrat, varuje

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Pořádně nabitý program pokračuje! Tygři zajíždějí na led Pardubic, kde by rádi upevnili své postavení na první příčce extraligové tabulky. V zádech budou mít úspěšné vystoupení na poli Champions Hockey League, ve které si zachovali šanci na postup do vyřazovacích bojů. Drama v Augsburgu rozsekl vítězným nájezdem Rostislav Marosz. "Šel jsem víceméně na jistotu," říká.

Nejdříve se vraťme k zápasu v Augsburgu, který jsi rozhodl v samostatných nájezdech. Myslíš, že gólman nečekal, že si tak rychle potáhneš puk a vystřelíš?
Už jsem takhle nájezd párkrát provedl a celkem to funguje. Dá se říct, že jsem šel víceméně na jistotu.

V CHL tedy stále bojujete o postup, což je pro vás určitě velké povzbuzení.
Je to super. Věděli jsme, že potřebujeme minimálně dva body a získali jsme je. Teď už je pouze na nás, jak to doma příští týden proti Augsburgu zvládneme!

Jak hodnotíš kvalitu, kterou zápasy v Champions Hockey League nabízejí?
Je to úplně jiný styl a rozdílný hokej, než v extralize. Navíc se podíváme do světa a máme příležitost změřit síly s mužstvy z ostatních evropských soutěží. Jsou to pro nás rozhodně kvalitní prověrky!

"Vždycky je to jednodušší, když dostáváte méně gólů"

O postupujícím se rozhodne ve středu. Augsburg potřebujete zdolat za tři body, jaký bude klíč k úspěchu?
Musíme hrát především jednoduše a vycházet ze zabezpečené defenzivy. Věříme, že vepředu něco vymyslíme a nějaké góly dáme. Základ je však dobrá obrana.

Defenzivu se vám podařilo zlepšit už v posledních zápasech, což je asi cesta, kterou se budete chtít ubírat i nadále...
Určitě ano! My jsme se o tom bavili už od začátku sezóny. Naštěstí už to trošku vypadá. Vždycky je to jednodušší, když dostáváte méně gólů. Musíme se toho držet.

V extralize vás nyní čekají Pardubice, kde jsi strávil poslední dva roky. Co od toho zápasu očekáváš?
Pardubice nezačaly sezónu dobře, avšak to nic nemění na tom, že v extralize není lehký soupeř. Dynamo bude chtít doma zabrat. Myslím, že se nekoukají, proti komu hrají. Řešit to nebudeme ani my. Čekám těžký zápas s aktivně bruslícím soupeřem.