Autor hattricku Michal Birner: Zaplaťpánbůh za dva body, s výkonem ale nemůžeme být spokojení

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Podle papírových předpokladů měli být Tygři proti Litvínovu favoritem, na ledě to ale vypadalo jinak. Domácí sice vedli už 3:1, hosté se však vrátili do zápasu a v třetí třetině se dokonce dostali do vedení. Šelmy se ale nevzdaly a i díky hattricku Michala Birnera si připsaly dva body za výhru po prodloužení. Co říkal zkušený útočník po konci zápasu?

Jak se za utkáním ohlížíš?
Zápasy po pauze nikdy nejsou ideální. Naším lehkovážným hokejem a chybami jsme je nechali dostat se do vedení, pak jsme to těžce otáčeli. Naštěstí se nám to podařilo, ale rozhodně to od nás nebyl ideální výkon.

Řekli jste si v kabině něco k tomu předvedenému výkonu?
Ano, řekli jsme si k tomu své. Někdy je ale lepší vyhrát takhle, než soupeře přejet. Poslední dva zápasy jsme prohráli, proti Litvínovu jsme chtěli vyhrát, což se nám podařilo. Zaplaťpánbůh za ty dva body. Věřím, že se od toho odrazíme k povedenému závěru základní části.

Překvapila vás něčím Verva?
Nikdy jsem neviděl Litvínov hrát takhle defenzivně. Bojují o přežití, dobře brání, což jim poslední zápasy přinášelo ovoce. Týmy, které hrají o záchranu, nehrají na krásu, ale spíš účelně. Bylo to proti nim hodně těžké.

Litvínov si po tom vítězném gólu vzal coach challenge, byl jsi nervózní, že by to třeba rozhodčí odvolali?
Vůbec nic jsem neprožíval, věděl jsem, že to byl jasný gól. Jsem rád, že jsem takhle mohl pomoci týmu k vítězství.

V pátek vás čeká Zlín, s čím tam pojedete?
Jak jsem říkal, sice jsme vyhráli, s předvedenou hrou ale nemůžeme být spokojení. Musíme se na to zítra podívat a do Zlína jet úplně jinak. Oni teď hrají výborně, my tam chceme získat nějaké body, k tomu ale budeme muset podat úplně jiný výkon.