Adam Klapka premiérově v reprezentaci! Po týdenním volnu se připojí i Kváča

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Hned dva Bílé Tygry povolal do přípravy národního týmu na nadcházející světový šampionát ve Finsku kouč Kari Jalonen. Jak uvádí portál hokej.cz, dvaašedesátiletý trenér vybral do kádru pro nadcházející kemp ve Znojmě útočníka Adama Klapku, kterého po týdnu volna doplní brankář Petr Kváča.

Jednadvacetiletý Klapka si premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace vysloužil za stabilní výkony ve své vůbec první extraligové sezóně v kariéře. Během ní zaznamenal osmnáct kanadských bodů v základní části, další čtyři pak přidal v play-off.

To Petr Kváča už je, co se tyče národního týmu, podstatně zkušenější. Brankářská opora Bílých Tygrů už si dokonce vyzkoušela, jaké je reprezentovat Českou republiku na vrcholné akci, když na loňském šampionátu v Rize plnila pozici třetího gólmana.

Kváča se nicméně připojí k týmu až po týdenním volnu 11. dubna v Chomutově. Klapka se naproti tomu zapojí už do příštího kempu ve Znojmě, který startuje v neděli a vyvrcholí dvojutkáním s Rakouskem.

Oběma našim zástupcům přejeme hodně štěstí v národních barvách!

Zdroj: hokej.cz