Ohlasy k zápasu

Adam Měchura po rozhodujícím zápase se Slavií: Vyhecovali jsme to a zvládli jako tým!

Liberec - Liberecká U16 nevyužila svůj mečbol a sérii se Slavií tak muselo rozhodnout třetí utkání. Svěřenci trenéra Richarda Loba klíčový duel zvládli a mohli se radovat z postupu. „Říkali jsme si, že musíme proměňovat důležité šance a hrát pořád stejně,“ svěřil se střelec dvou branek Adam Měchura.

Jaké byly ty bezprostřední emoce po postupu?
Bylo to super. Vybojovali jsme si to, byla to těžká série. Jsme za to rádi.

Jak moc těžká ta série byla?
Hlavně fyzicky, Slavia výborně bruslila, hrála nepříjemně. Bylo to vyrovnané a opravdu náročné. My jsme se vyhecovali a zvládli to jako tým.

Když se vydáš po stopách těch zápasů, jak to vypadalo na Slavii?
V Praze jsme od první minuty byli lepší tým, došli jsme si za výhrou. Doma jsme poté byli rovněž aktivnější, jenže jsme neproměňovali vyložené šance. Oni nás za to potrestali. Rozhodující utkání jsme sice prohrávali, po týmovém výkonu jsme to ale otočili.

Co bylo hlavní příčinou prohry ve druhém střetnutí?
Jejich gólman chytal určitě výborně. My jsme z něj ale občas dělali hvězdu tím, že jsme ty šance nezakončovali zcela ideálně.

Co bylo tedy potřeba změnit před třetím utkáním?
V podstatě jsme nic neměnili. Jen se trochu přeházely lajny. Říkali jsme si, že musíme proměňovat klíčové příležitosti a hrát pořád stejně.

Co říkáš na mladší hráče v kádru? Někteří přeci jen hráli tak těžký duel poprvé.
Myslím, že to zvládli výborně a hodně nám pomohli.

Slavia vyrovnala ve vlastním oslabení, co se vám v té chvíli honilo hlavou?
Určitě jsme byli zklamaní, že jsme si nechali dát gól v přesilovce. Dokázali jsme to však opět vyhecovat a dojít si pro vítězství.

V utkání jsi zaznamenal dvě trefy. Jak se za nimi ohlížíš?
Řekli jsme si, že při přesilovce musíme stát před bránou, jinak gól nedáme. Spoluhráč výborně vypálil, já si kotouč našel před bránou a dorazil ho. U druhého gólu jsem střelu přímo tečoval, gólman neměl šanci.

Před soupeřovým brankářem je to tedy nejspíš tvá ideální pozice.
Asi ano. Před bránou se mi daří a nevadí mi to tam. Většina gólů, co jsem tuto sezónu dal, byla z předbrankového prostoru nebo po teči.

V dalším kole narazíte na Kladno, které vyhrálo základní část. Budou podle tebe mírným favoritem.
Nemyslím si, my máme výborný tým. Do semifinále jdeme jako nejhůře nasazení, jelikož jsme v nadstavbě měli menší krizi. Teď ale hrajeme výborně, takže nemám obavy, že bychom někoho nemohli porazit.

Související