Mládežnický hokej

Adam Najman se zařadil mezi nejproduktivnější juniory Chance ligy v přepočtu na ice time

Liberec - Server hokej.cz se ve své rubrice Hokej v číslech zaměřil na juniory působící ve druhé nejvyšší seniorské soutěži. Na sedmém místě se v pořadí produktivity mladíků v přepočtu na čas strávený na ledě umístil Adam Najman!

Najman odvedl v sezóně 2019/20 velký kus práce. Stabilně nastupoval v Chance lize, prosadil se i v extraligovém kádru Bílých Tygrů a do toho odehrál ještě dvanáct duelů za reprezentační devatenáctku.

V Benátkách nad Jizerou se hráč ročníku 2001 zařadil mezi tahouny týmu a s deseti zásahy ve 33 utkáních se stal jeho čtvrtým nejlepším střelcem. S celkovou bilancí 10+8 vyprodukoval průměrně 2,04 bodu za šedesát minut hry a zařadil se tak mezi nejlepší juniory v soutěži v přepočtu bodů na ice time. Žebříček s náskokem ovládl účastník posledního MS dvacítek Vojtěch Střondala z Litoměřic, jenž se dostal na hodnotu 3,14 bodu.

Adam Najman se také na přelomu kalendářního roku poměrně stabilně propracoval do A-týmu Bílých Tygrů, jenže při devátém startu v elitní české lize mu 26. ledna sezónu předčasně ukončilo nešťastné zranění ruky. Do nového ročníku ovšem mladý forvard půjde znovu v plné síle! Kromě pravidelných extraligových startů pro něj může být velkou motivací také prosincové MS U20, kde je brán za horkého uchazeče o nominaci. Přejeme hodně štěstí!

Nejproduktivnější junioři Chance ligy 2019/20 v přepočtu na ice time

Pořadí
Jméno
Čas
1.
Vojtěch Střondala (Litoměřice)
3,14 bodu/60 min.
2.
Přemysl Svoboda (Ústí nad Labem)
2,84
3.
Jaroslav Brož (Slavia)
2,31
4.
Matyáš Filip (Ústí nad Labem)
2,25
5.
Kryštof Ouřada (Prostějov)
2,24
6.
Martin Beránek (České Budějovice)
2,06
7.
Adam Najman (Benátky nad Jizerou)
2,04
8.
David Vitouch (Litoměřice)
1,89
9.
Tomáš Chlubna (Jihlava)
1,84
10.
Ivan Lytvynov (České Budějovice)
1,81

Najman v utkání proti Kometě

Související