Arizona povolala Jana Jeníka do hlavního týmu!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Phoenix/Liberec – Jan Jeník zažívá povedený start do nového ročníku AHL a jeho činy neunikly ani realizačnímu týmu Arizony Coyotes, který jej z farmy povolal do prvního mužstva!

Jednadvacetiletý útočník Jan Jeník, jenž hlavní mládežnické kategorie strávil pod Ještědem, se zatím ve farmářském celku Tucson Roadrunners činil. V dosavadních deseti zápasech nasbíral již čtyři góly a tři asistence, což jej řadí na třetí místo týmového bodování.

Za své výkony si tak vysloužil povolání do „A“ týmu Arizony Coyotes, který se momentálně nachází na samém chvostu Západní konference NHL. Premiéru v nejlepší hokejové lize světa už má přitom Jan Jeník za sebou. V závěru minulého ročníku nastoupil ke dvěma duelům a vstřelil v nich dvě branky. Přidá nějaké další?

Útočník Jan Jeník přišel do Liberce v mladším dorostu a před odchodem do zámoří odehrál i několik zápasů za tygří „áčko“. Arizona ho draftovala ve třetím kole v roce 2018.

FOTO: Norm Hall (Arizona Coyotes)