Ohlasy k zápasu

Atmosféra byla díky fanouškům skvělá, rozplýval se po prvním zápase Kváča

Liberec – Tygři vstoupili do nového ročníku vítězně! Na domácím ledě porazili Hradec Králové 1:0, brankář Petr Kváča navíc vychytal první letošní čisté konto. Začátek ročníku pro něj přitom vůbec není jednoduchý, musí si totiž zvykat na nová pravidla pro brankáře. „Ten lichoběžník je nezvyk, musím více sprintovat do rohu,“ svěřil se po zápase.

Jak bys zhodnotil úvodní utkání?
Díky fanouškům byla oproti minulé sezoně skvělá atmosféra, jsem rád, že nás přišli podpořit. Kluci výborně blokovali střely, bylo to trochu ostřejší. Jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Zmínil jsi, že to bylo ostřejší. Bylo znát napětí z loňského play-off?
Neřekl bych, že ze čtvrtfinále, spíše z přípravy. S Hradcem je to vždy urputné. Mají dobrý tým, hodně bruslí. My se na ně ale připravili a rozhodl jediný gól. Chtěli jsme dobře vykročit, a to se nám povedlo.

Neztížila ti dobrá atmosféra paradoxně domluvu se spoluhráči?
Snažím se komunikovat s obránci, což kvůli divákům až tolik nejde. Ta kulisa nás ovšem žene dopředu. Jsem moc rád, že diváci přišli.

Za brankou ti přibyl lichoběžník, co si myslíš o této změně pravidel?
Je to nezvyk, musím víc sprintovat do rohu, abych zastavoval puky. Jenže taková jsou pravidla, pro všechny je to stejné, musíme se s tím vypořádat.

Vymysleli jste s trenérem brankářů nějaké speciální „finty“?
Hodně nám pomohl Vítek Vaněček, který s námi v létě trénoval. Zná to z NHL, takže mi poradil pár triků. Jsem za to moc rád, hodilo se mi to.

Prozradíš nějaké?
Třeba, kdy můžete hrát za čárou a jak si na to dávat pozor, protože je to na hraně pravidel. Jsou to situace, které se často nenastanou, ale občas se to může hodit.


Související