Mládežnický hokej

Bílí Tygři se domluvili na spolupráci s MŠ Hvězdička!

Liberec - V úterý 7. června proběhla ukázková hodina pro děti z Mateřské školy Hvězdička s cílem ukázat dětem, jak sportují malí Tygříci. To ale nebyl jediný cíl této akce. Bílí Tygři Liberec se stávají oficiálním partnerem školky a budou se tak podílet na všestranné pohybové přípravě jejích dětí.

Klub pro děti z MŠ Hvězdička od září spustí sportovní kroužek, který se bude konat každé úterý dopoledne. "Děti za doprovodu učitelek přijdou za námi do Sport Parku. Naši profesionální trenéři s nimi budou bruslit a učit je základům hokeje. Děti u nás také budou absolvovat všestrannou pohybovou průpravu včetně gymnastiky a míčových sportů. Náplň tedy bude velice pestrá a rozvíjející," prozrazuje projektový manažer Tělovýchovné jednoty Petr Silovský.

Volba na MŠ Hvězdička padla nejen z důvodu přívětivé vzdálenosti na docházení, ale také díky vstřícnému přístupu paní ředitelky Veroniky Chramostové, která realizaci kroužku od začátku podporovala.

"Spolupráce s Bílými Tygry si velice ceníme. Přínosem pro děti z naší mateřské školy bude možnost seznámit se s novými netradičními pohybovými aktivitami pod vedením zkušených trenérů a bude mít pozitivní vliv na rozvoj pohybových dovedností a kondice dětí. Tato spolupráce napomůže dětem získat pozitivní vztah ke sportu a radost z pohybu. Rodiče absolvovali s dětmi ukázkovou hodinu a ohlasy jsou velmi pozitivní," říká Chramostová.

Na vzájemnou spolupráci se těší i vedoucí tygří základny Petr Šafařovský. "Zlepšení pohybové gramotnosti dětí je jedna z priorit, kterým se nyní chceme věnovat. Zapadá to do našeho strategického plánu. Věřím, že jsme díky této spolupráci do budoucna schopni přilákat k zápisu rodiče, které pro svoje děti hledají jednak skvělou mateřskou školu, ale také zázemí pro správný pohybový rozvoj. Společně to můžeme nabídnout," uzavírá.