Aktuální zprávy

Češi skončili na Beijer Hockey Games čtvrtí, Radan Lenc vstřelil dva góly

Liberec - Česká reprezentace má za sebou třetí podnik Euro Hockey Tour letošní sezóny. S výsledky asi trenér Filip Pešán nemůže být spokojený, Češi totiž prohráli všechny tři zápasy a skončili poslední, mezi hráči se ale z ohledu individuálních výkonů našlo několik příslibů do budoucna. V dobrém světle se ukázali i všichni Tygři, kteří se akce zúčastnili.

Trenér Filip Pešán měl před turnajem hodně zúžený výběr, do Švédska totiž nemohli odcestovat krajánci z ruské KHL a Švýcarska. Nominace se tak skládala z hráčů ze skandinávských soutěží a české extraligy. V Malmö se představili i tři současní hráči Liberce, pozvánku totiž dostali Michal Birner, Radan Lenc a Ondřej Vitásek. Kromě nich ještě realizační tým ukázal na tři bývalé Tygry - Dominika Hrachovinu, Jana Ordoše a Dominika Lakatoše.

Češi do turnaje vstoupili utkáním s domácím Švédskem, které nakonec dospělo až do prodloužení, v němž pro sebe bonusový bod uzmuli Seveřané. Podobně vypadal i sobotní zápas s Finskem. Náš tým sice dlouho vedl, v třetí třetině ale kvůli zbytečným vyloučením o dvoubrankový náskok přišel a v samostatných nájezdech byli úspěšnější Finové.

I v neděli proti Rusku na tom svěřenci trenéra Filipa Pešána byli v druhé třetině lépe, ani tentokrát ale dvougólové vedení neudrželi. V třetí dvacetiminutovce pak sborná rozjela svůj brankostroj a nakonec vyhrála vysoko 7:4. Rusové nakonec celý turnaj vyhráli, na druhém místě skončili Švédové, třetí bylo Finsko a český národní tým byl s dvěma body bohužel poslední.

Všichni Tygři se ale na turnaji i přes nepříznivé týmové výsledky ukázali ve velmi dobrém světle. Zářil především Radan Lenc, který vstřelil dva góly a zaznamenal i jednu přihrávku. Liberecký útočník je tak v letošní sezóně vůbec nejproduktivnějším hráčem české reprezentace!

Výborné výkony předvedl i Michal Birner, který nastoupil do dvou zápasů a do obou z nich dokonce vedl tým jako kapitán. Žádný kanadský bod si sice nepřipsal, v první formaci s Michaelem Špačkem a Radanem Lencem byl ale hodně vidět. Dvě utkání odehrál také obránce Ondřej Vitásek. Tomu se zadařilo hlavně proti Finsku, kdy byl vyhlášen nejlepším hráčem českého týmu.