Ctibor Jech krátce o sezoně šesťáků a páťáků

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Další parádní sezona! Tygří šesťáci ovládli svou skupinu Žákovské ligy a s vysokým dvanáctibodovým náskokem před druhým Hradcem Králové. Páťáci do poslední chvíle bojovali o medailové příčky, ale nakonec kvůli koncovce soutěže skončili čtvrtí. Jak hodnotí výkony svých svěřenců trenér Ctibor Jech?

Šestá třída - 1. místo, 52 bodů (265:96)

Šesťáci na vítězném turnaji v Litoměřicích 3

Trenér Ctibor Jech o sezoně z pohledu šesté třídy

„Šestka měla od první chvíle obrovskou fazonu. Soutěž je už daleko vyrovnanější než u pátých tříd, není tam tolik odskočených týmů. Nabrali jsme během sezony dost velkou formu a tu se nám podařilo udržet až do závěru sezony. Hráli jsme výborný hokej, ročník máme silný, měli jsme spoustu šikovných hráčů. Někteří umí věci, které jsou u šesťáků nevídané. Vyjma utkání s Pardubicemi jsme hráli dobře a pravidelně jsme navíc poráželi soupeře vysokým rozdílem. Kluci mají velkou pochvalu za to, jak se jim dařilo a za to, jak hráli. První příčku jsme měli jistou už šest kol před koncem. Parádní sezona!“

Pátá třída - skupina 1. místo, 22 bodů (193:33)

Pátá třída - nadstavba 4. místo, 24 bodů (116:71)

Pátá třída 3

Trenér Ctibor Jech o sezoně z pohledu páté třídy:

„U páté třídy je výsledkové hodnocení hodně subjektivní. Většina týmů nastupuje do Ligy mladších hráčů se dvěma ročníky, zatímco my hrajeme pouze s mladším ročníkem (v uplynulé sezoně ročník 2008). Byli soupeři, kteří byli lepší. Jejich starší kluci naše páťáky přetlačili a to i v některých rozhodujících zápasech. Vzhledem k tomu, že chceme, aby se páťáci také ohrávali v šesté třídě, někdy jsme nebyli ani kompletní. Na druhou stranu máme v tomto ročníku hned 22 hráčů a pravidelně dostávali příležitost. A to ne vzhledem k síle soupeře, ale hlavně kvůli tomu, aby měli herní vytížení. Výsledek není až takový, skončili jsme na čtvrtém místě. Na Hronov jsme kvalitativně neměli a těžké souboje byly také s Hradcem Králové. “