Ohlasy k zápasu

Čtyři body po úvodním víkendu? Bereme to s pokorou, ujišťuje Vlach

Litvínov/Liberec - Bílí Tygři ani ve druhém utkání nové extraligové sezóny nevyšli naprázdno. Přestože se nakonec v Litvínově museli po nájezdech před domácí Vervou sklonit, odváží si zpět pod Ještěd nesmírně cenný bod. „Bojovalo se o každý centimetr,“ dokládají váhu libereckého zisku slova Jaroslava Vlacha.

Jak bys zhodnotil utkání?
Těžký zápas. Litvínov je kvalitní soupeř. Bylo to hodně o bruslení, hrálo se nahoru-dolů, což jsme úplně nechtěli. Bojovalo se o každý centimetr ledu, bohužel se smutným koncem pro nás.

Jak moc mrzí prohra na nájezdy?
Každá prohra mrzí. Nájezdy už jsou jen vabank o tom, kdo je šikovnější. To byli oni, proto mají dva body a my jenom jeden.

Jsou čtyři body dobrým vstupem do sezóny?
Doma jsme to zvládli, tam vyhrávat musíme. Z Litvínova bychom samozřejmě chtěli víc, ale bereme to s pokorou. Chceme vyhrát každý zápas, ale máme alespoň bod.

Dali jste dva góly v přesilovce. Je to pozitivum?
Pozitivum to je, ale myslím, že v prodloužení jsme v početní výhodě mohli ještě i rozhodnout. Pomohli jsme si alespoň dvěma přesilovkami, nicméně měli bychom dávat branky i ve hře pět na pět.

Pomohly vám časté fauly Litvínova?
Když tým dostane trest na pět minut, to ho to srazí dolů. Najednou musí bránit a někteří hráči nejsou v tempu. Ale nemyslím si, že by je to otupilo na celý zápas. Bylo to zkrátka celou dobu vyrovnané.

Co vám první zápasy ukázaly? V čem se týmu daří a co je potřeba zlepšit?
Trenér to asi zhodnotí lépe. Myslím si, že musíme hrát víc pospolu a být urputnější v soubojích.

Související