Mládežnický hokej

Čtyři liberečtí gólmani vyrazí na reprezentační brankářský kemp

Liberec - Brankáře z reprezentačních mládežnických kategorií U16 až U20 čeká v polovině července společný kemp. Bílí Tygři se na něm budou moci pochlubit hned čtyřnásobnou účastí, připravovat se zde budou Lukáš Pařík, Pavel Čajan, Daniel Král a Štěpán Vopravil.

Mladé reprezentační gólmany čeká nabitý program. Od 14. do 19. července absolvují společný kemp, na němž budou rozvíjet své brankářské dovednosti. A těšit se mohou na řadu zajímavých jmen v řadách trenérů. Na starost je budou mít například tygří kouč Martin Láska, bývalý gólman NHL Ondřej Pavelec, Lukáš Mensator a další.

Pozvánku si vysloužili gólmani z širšího hledáčku reprezentačních výběrů. Nechybí mezi nimi hned čtveřice Bílých Tygrů. Pozvánku obdržel nejvýše draftovaný český hráč letošního draftu NHL Lukáš Pařík, který v uplynulém týdnuu absolvoval kemp v zámořském Los Angeles. Kromě něj pak na reprezentační sraz míří také Pavel Čajan, gólman tygří juniorky, a Štěpán Vopravil, brankář mistrovského dorostu. Čtvrtým Tygrem v nominaci je Daniel Král, který do loňské sezony oblékal dres Havlíčkova Brodu.

Letošní kemp se zaměří především na vzdělávání brankářů i trenérů. Gólmany čekají dopolední i odpolední jednotky na ledě i na suchu, absolvují je vždy rozděleni na dvě poloviny. Důležité místo v programu budou mít i teoretické přednášky. Pro talenty české brankářské školy půjde znovu o parádní možnost nasbírat aktuální poznatky, trenéři si zase vymění názory, aby se v přípravě mohli posunout o něco dál.

Šestidenní tréninkový kemp absolvují brankáři v západočeských Rokycanech.

Nominace na brankářský kemp

U20: Lukáš Dostál (Kometa Brno), Daniel Dvořák (Hradec Králové), Radek Haas (Ässät Pori, Finsko).

U19: Jan Škorpík (Sparta Praha), Lukáš Pařík (Liberec), Hugo Haas (Växjö Lakers, Švédsko), Jakub Dobeš (Chomutov).

U18: Nick Malík (Třinec), Pavel Čajan (Liberec), Jan Bednář (Karlovy Vary), Jakub Málek (Vsetín).

U17: Daniel Král (Liberec), Tomáš Suchánek (Přerov), Filip Maláč (Jihlava), Oliver Šatný, Marek Stuchlík (oba Mladá Boleslav), Lukáš Klika (TuTo Hockey, Finsko), Patrik Hamrla (Zlín), Jakub Krbeček (Sparta Praha), Martin Lidák (České Budějovice).

U16: Štěpán Vopravil (Liberec), Lukáš Malant (Chomutov), Štěpán Maleček (Karlovy Vary), Michael Schnattinger, Ondřej Bizoň (oba Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc), Mario Žalčík (Hradec Králové), Jan Lokajíček (Plzeň), Vojtěch Jaňour (Rytíři Kladno).

Trenéři brankářů: Radek Toth, Martin Láska, Jaroslav Kameš, Ondřej Pavelec, Radek Jirátko, Benjamin Sequens, Václav Fürbacher, Lukáš Mensator, Jiří Sklenář, Vratislav Vajner, Rostislav Košárek, David Kovářík, Martin Falter, Jiří Černoch, Stanislav Hrubec, Radim Žižka, Václav Pipek, Michal Mařík, Jan Švaříček.
Lékař: MUDr. Vojtěch Třebický
Kustodi: František Ptáček a Jaroslav Hamza

Související