DHL Extraliga juniorů rozlosována! Tygři se nově utkají s Havlíčkovým Brodem

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Radikální změny potkaly DHL Extraligu juniorů. Nejen, že se královská mládežnická soutěž změnila, co se věku hráčů týče, aktualizace přišly i z hlediska rozpisu. Týmy jsou nově rozděleny do čtyř skupin.

V posledních letech se DHL Extraliga juniorů výrazně svým rozpisem podobala mužským soutěžím. Každý s každým se v základní části utkal pouze dvakrát, následovalo play off. Výjimku tvořil minulý ročník, během kterého přišla na řadu desetikolová nadstavba po dokončení základní části.

V sezoně 2018/2019 bude systém soutěže ještě o něco komplikovanější. Do bojů o pohár se zapojí 24 celků, nově bude nastupovat v extralize EC Red Bull Salcburk a nováček z Přerova. Právě rakouský celek se ve skupině utká s úřadujícím mistrem minulého ročníku Extraligy staršího dorostu Českými Budějovicemi a úřadujícím mistrem DHL Extraligy juniorů brněnskou Kometou.

Skupiny budou celkově čtyři a hracími dny budou pátky a soboty. Bílé Tygry bude ve skupině B čekat východočeské duo Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice a také tradiční rivalové z pražské Sparty a Mladé Boleslavi. Zbrusu novým soupeřem šelem bude také BK Havlíčkův Brod.

Skupina A

Piráti Chomutov, HC Energie Karlovy Vary, HC Litvínov, HC Slavia Praha, HC Plzeň 1929, Rytíři Kladno

Skupina B

Mountfield HK, Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, BK Havlíčkův Brod, HC Sparta Praha, HC Dynamo Pardubice