DTS: Deváťáci předvedli proti silným protivníkům kvalitní výkony

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří devátá třída se vydala do Litvínova, kde absolvovala další zápasy z cyklu DTS. Do cesty se jí kromě domácích úřadujících šampionů postavila také pražská Slavia a oba soupeře dokázaly mladé šelmy jednou porazit. Bodově se nejvíc dařilo kapitánovi Jakubu Dvořákovi, který si připsal bilanci 3+3.

Slavia - Liberec 1:6

Branky a nahrávky: 3. Hřídel (Skalský, Švec) - 3. Janata (Jobek), 3. Fiala, 11. J. Pérez (Várady), 12. Jansa (Vološín), 14. Janata (Dvořák), 17. Janata (Jobek).

Slavia - Liberec 4:3 po náj.

Branky a nahrávky: 3. Tomas (Nemes), 5. Skalský, 8. Hřídel (Curran, Švec) - 8. Dvořák, 11. Dvořák (Jobek), 17. J. Pérez (Dvořák).

Sestava Liberce pro zápasy se Slavií: Leško (Petříček) - Průšek, Jakubec, Várady, D. Pérez, Janata, Fiala, Jansa, Vološín, Riedel, Jobek, Kučera.

Trenér Libor Daněk hodnotí zápasy proti Slavii:

"Se Slavií jsme měli po obě poloviny utkání jasnou herní převahu. V první polovině jsme naše šance dokázali proměňovat, zatímco ve druhé jsme soupeři darovali tříbrankový náskok. Ze šlamastiky jsme se snažili dostat, vyrovnali jsme, ale vítězný gól už bohužel nepřišel. Hráči zaslouží pochvalu, že to za stavu 0:3 nezabalili."

Litvínov - Liberec 4:2

Branky a nahrávky: 5. Zetek (Chovanec), 7. Chovanec (Holčák), 14. Maštalířský (Tůma), 18. Maštalířský (Tůma) - 1. Jobek, 9. Vološín.

Litvínov - Liberec 2:3

Branky a nahrávky: 12. Bednařík (Sčislák, Tůma), 18. Kurty (Čech) - 1. J. Pérez (Dvořák), 10. J. Pérez (Jobek), 14. Dvořák.

Sestava Liberce pro zápasy s Litvínovem: Leško (Petříček) - Průšek, Jakubec, Várady, D. Pérez, Ehrenberger, Dvořák, Hrabčák, J. Pérez, Janata, Fiala, Jansa, Vološín, Riedel, Jobek, Kučera.

Trenér Libor Daněk hodnotí zápasy proti Litvínovu:

"Hráli jsme proti mistrovi republiky, soupeř byl silný a kvalitní. Odehráli jsme s ním dvě vyrovnané poloviny. Litvínov tu první zaslouženě vyhrál, byl o chlup lepší. Ve druhém střetnutí jsme zas měli mírně navrch my a získali jsme ho. Bylo to nesmírně vyrovnané, rozhodovaly maličkosti. Těší nás, že se kluci proti Litvínovu postupně zlepšovali, za což jim byla odměnou výhra ve druhé polovině. Znovu musíme kluky za předvedené výkony pochválit, na ledě nechali všechno!"