DTS: Šesťákům turnaj nevyšel, brali tři body

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Šestá třída odehrála další část Dlouhodobé turnajové soutěže. Ze čtyř minisoubojů s Hvězdou a Plzní Wolves jednou remizovala, jednou vyhrála a dvakrát prohrála. Co Tygrům chybělo k lepším výsledkům?

Dlouhodobá turnajová soutěž (DTS) je rozdělena na pět skupin, ze kterých vítězové postupují na závěrečný turnaj. Tygři mají ve skupině Kladno, Škodu Plzeň, Wolves Plzeň a pražskou Hvězdu.

VÝSLEDKY BÍLÝCH TYGRŮ LIBEREC

Bílí Tygři Liberec – Hvězda Praha 1:4, 1:2

Trenér Ctibor Jech o utkání s Hvězdou:

„S Hvězdou to byl těžký zápas. Moc nás nepotkala forma, nejezdily nám nohy. Soupeř byl kvalitní, bruslivý, silný a ještě ke všem měl velké kluky, které jsme těžko přetlačili. Hvězda nás zaskočila aktivitou a pohybem, měli jsme s tím problémy hlavně v první části. Byli jsme jaloví. Klukům jsme důrazně domluvili a druhá třetina byla vyrovnaná, nicméně i tak nás soupeř přetlačil v koncovce.“

Bílí Tygři Liberec - Plzeň Wolves 2:2, 3:0

Trenér Ctibor Jech o utkání s Plzní:

„Soupeř nebyl tak kvalitní jako Hvězda, měli jsme daleko lepší pohyb. Kluci se rozkoukali a kopli do toho. Soupeře jsme přehrávali, dvě třetiny jsme měli zápas ve svých rukách. Vadilo mě pouze to, a je to obecně problém v šesté třídě celou sezonu, že trenér řve na hráče tělo, tělo… My souboje po hráčích nechceme, trefovat hráče ani není podle pravidel dovolené. Jenže souboje se nepískají a nám se pak hrozně blbě hraje. Důležité by přitom mělo být hraní kluků s pukem. Zápas se může kvůli soubojům rychle rozbít a může docházet k záludným faulům, protože hráči v tak nízkém věku ještě nedokáží rozlišit situace s takovým citem.“