Rozhovory

Daniel Špaček: Vítězství máme hlavně díky Romanu Willovi!

Liberec - Daniel Špaček se stal úvodním střelcem duelu s Hradcem Králové. Jeho svižná rána z pravé strany zapadla přesně za záda Rybára. „Honza Stránský mi kotouč skvěle přenechal, pouze jsem natáhl a vystřelil. Naštěstí to tam spadlo," prozradil na úvod Daniel Špaček.

Jak bys popsal utkání proti Hradci Králové?
Od patnácté minuty zrychlili a začali do nás tvrdě jít. Musím přiznat, že byli lepší. Vyhráli jsme jen díky Romanu Willovi, zbytek střetnutí jsme bojovně ubránili, hodně střel se nám také povedlo zblokovat.

Je vidět, že celé mužstvo hraje obětavě, zmiňované blokování střel je častým jevem.
Myslím, že jestli někdo nedá zápasu sto procent, nezaslouží si tady být. Každý musíme makat a jezdit naplno. To samé platí i o blokování střel, neexistuje, aby někdo uhnul. Od Branka Radivojeviče až po nejmladšího hráče to platí stejně, snažíme se Romanu Willovi pomoct co nejvíc to jde.

Zmínil jsi Romana Willa, jak se hraje, když víte, že máte v zádech oporu?
Velmi to povzbudí, bez kvalitního gólmana nemůže tým hrát. Roman chytá výborně a skvěle zraněného Jánka zastoupil. Ten byl zase famózní předtím. Mít takovouto brankářskou dvojici je radost.

Daniel Špaček pálí

Jak vypadal úvodní gól z tvého pohledu?
Honza Stránský mi výborně kotouč přenechal za útočnou modrou čarou. Pouze jsem natáhl a vystřelil. Naštěstí z toho byl gól.

Prázdnou bránu se vám v závěru trefit nepodařilo, i tak jste ale koncovku zvládli.
Závěr jsme zvládli docela dobře, při power-play Mountfield příliš šancí neměl. Nám v útočném pásmu chybělo trefit branku. Někdy tam střela spadne někdy zase ne.

Během duelu jsi se propracoval ze čtvrté formace až do první, jak tuto situaci vnímáš?
Pro mě je to velmi nezvyklá pozice, jsem spíš defenzivní typ. Zápas nebyl z naší strany dobrý a trenér Filip Pešán zřejmě chtěl hru oživit a prohodit lajny. Jsem za šanci rád a doufám, že jsem roli splnil.

Související