Aktuální zprávy

Dávid Gríger bude reprezentovat Slovensko na olympijské kvalifikaci!

Liberec - Trenér slovenského národního týmu Craig Ramsay zveřejnil nominaci na olympijskou kvalifikaci. V ní figuruje hned sedm hráčů z české Tipsport extraligy, mezi kterými nechybí ani liberecký Dávid Gríger. A doplní ho i jeden bývalý Tygr!

Útočník Dávid Gríger má ze sebou velmi povedenou premiérovou sezónu v libereckém dresu. Ve čtyřiceti zápasech základní části nasbíral třicet kanadských bodů a hned po svém příchodu se tak zařadil mezi hlavní opory našeho týmu. Hodně vidět byl i v play-off, kdy si v patnácti utkáních připsal pět gólů a šest asistencí. Na konci vyřazovacích bojů se ale zranil, což ho vyřadilo z boje o mistrovství světa. Teď už se však dočkal a v kvalifikaci na olympiádu nebude chybět.

Kanadský kouč ukázal i na jednoho bývalého Tygra, a to na dalšího útočníka Libora Hudáčka. I on se na konci minulé sezóny zranil a přišel tak o šampionát, teď by ale měl patřit mezi hlavní útočné opory slovenské reprezentace.

Svěřence kouče Ramsayho čekají tři zápasy, během posledního srpnového týdnu se v Bratislavě postupně utkají s Rakouskem, Polskem a Běloruskem. Pokud svou skupinu vyhrají, zajistí si letenku na olympijské hry do Pekingu. Český národní tým má jako jeden z osmi nejlepších celků v žebříčku IIHF účast jistou.

Nominace slovenské reprezentace:

Brankáři: Adam Húska, Branislav Konrád, Patrik Rybár.

Obránci: Peter Čerešňák, Marek Ďaloga, Martin Fehérváry, Martin Gernát, Mário Grman, Christián Jaroš, Samuel Kňažko, Martin Marinčin, Šimon Nemec.

Útočníci: Peter Cehlárik, Marko Daňo, Dávid Gríger, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Tomáš Jurčo, Miloš Kelemen, Róbert Lantoši, Kristián Pospíšil, Miloš Roman, Adam Ružička, Juraj Slafkovský, Marián Studenič.

Související