Ohlasy k zápasu

Derner po generálce: Každá prověrka je dobrá, ukáže nám to naše chyby

Liberec – Bílí Tygři si ve svém posledním zápase před startem extraligové sezóny poradili s kladenskými Rytíři. Na vítězství 3:1 se jednou brankou podílel i sváteční střelec Lukáš Derner. „Doufám, že ještě nějaký gól dám,“ vyslovil přání zkušený matador před startem nového ročníku.

Jak bys zhodnotil generálku na sezónu?
Utkání bylo náročné. Dobře nás napadali a hráli dobře fyzicky a jednoduše. Myslím, že prvních deset minut jsme se rozkoukávali, ale pak jsme se do toho dostali. Vytvářeli jsme si spoustu šancí a vyhráli jsme 3:1.

Byla to dobrá prověrka?
Každá prověrka je dobrá. Před sezónou nám to ukáže nějaké chyby, odkryje to věci, na kterých musíme ještě zapracovat, a v pátek se jde naostro.

Co bylo potřeba zlepšit oproti poslednímu utkání v Hradci?
Všechno. Já jsem v Hradci nebyl, takže úplně nevím, ale vždycky se musíte zlepšovat celou sezónu. Musíme se zlepšovat postupně, chodit sem na sobě pracovat každý den a být lepší a lepší. To platí v sezóně a nejenom teď.

Tobě to tam proti Kladnu spadlo. Nebyl jsi překvapený, že přihrávka od Michala Ivana prošla přes tři hráče až na tebe?
Musím říct, že v přípravě nám ty nahrávky procházejí, tak doufám, že nám vydrží. Za gól jsem samozřejmě rád a doufám, že ještě nějaký dám. Uvidíme.

Jsi rád, že se můžete zase předvést před domácími fanoušky?
Je to super, že zase můžeme hrát před diváky. Najednou to má trošku jinou atmosféru. Já osobně se dostanu víc do zápasu i díky lidem.Fotogalerie

Související