Do Plzně pojedeme s tím, že tam dvakrát zvítězíme, burcuje Filip Jansa

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Juniorka se ve druhém finálovém zápasu DHL extraligy výrazně zlepšila, výsledek byl ale bohužel stejný – 1:4. Oba zápasy rozhodovaly přesilovky, ve kterých byla úspěšnější Plzeň. "Myslím si, že soupeřovy přesilovky nebráníme špatně, ale někdy zaspíme, uděláme zbytečnou chybu. Oni to pak potrestají," mrzí útočníka Filipa Jansu.

Přestože byl výsledek stejný jako v prvním utkání, souhlasíš, že jste výkon zlepšili?
Stoprocentně. Včera to bylo strašné, nepředvedli jsme vůbec nic. Tentokrát jsme byli lepší. Měli jsme parádní vstup do utkání, ale škoda vyloučení. Plzeň měla dvě přesilovky a obě využila. Pak už to bylo těžké dotáhnout.

Přesilovky byly v obou utkáních hodně důležité. Co chybí těm vašim?
Klid na hokejce. Někdy to krásně uděláme, ale ve finální fázi to buď uspěcháme, nebo zvolíme špatné řešení.

V čem jsou naopak silné přesilovky Plzně?
Hodně plzeňských hráčů, kteří chodí na přesilovky, už hráli seniorskou extraligu. Mají už zkušeností, vědí o sobě a podle toho to také vypadá. Myslím si, že soupeřovy přesilovky nebráníme špatně, ale někdy zaspíme, uděláme zbytečnou chybu. Oni to pak potrestají.

V průběhu zápasu se do branky po delší době dostal Štěpán Vopravil. Co říkáš na to, jak dobře si s těžkou situací poradil?
Víme, že Vopravka je kvalitní gólman, takže jsme tušili, že to bude dobré. Je ale škoda, že jsme v tom ze začátku nechali Kinga (Daniela Krále). To si nezasloužil. Štěpán se s tím pak popasoval velice dobře, děkujeme mu za to.

Co říkáš na to, kolik diváků vás přišlo podpořit?
Oba dny to bylo neskutečné. V sobotu jsme lidem moc koukatelný hokej nepředvedli, takže děkujeme, že dorazili i dnes. Bylo to od nás lepší, ale furt to nestačilo. Do Plzně pojedeme s tím, že tam dvakrát zvítězíme.

Nemohla se v prvním zápase trošku projevit určitá nervozita z přítomnosti tolika fanoušků?
Možná trošku ano, ale nepřišlo mi to. Zkrátka jsme nehráli náš hokej.

Plzeň venku dvakrát vyhrála, teď jste na řadě vy!
Víme, že když budeme hrát, co se po nás chce, můžeme být úspěšní. S tím do Plzně také pojedeme, vrátíme sérii do Liberce za stavu 2:2.