Doma bychom měli vyhrávat, musíme se z toho poučit, kroutí hlavou Petr Kváča

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Bílí Tygři absolvovali rušný týden, ve kterém stihli hned tři zápasy. Po nepovedeném utkání v Boleslavi vyslali na litvínovského Denise Godlu desítky střel, ale bohužel bez úspěchu. Fotbalový výsledek 0:1 mrzí i libereckého gólmana Petra Kváču. „Dnes jsem kluky v jedné chvíli nepodržel, strašně mě to mrzí,” líčí zklamaně.

Co říct k zápasu, který má tak těsný konec?
Prohráli jsme a hodně mě to štve. Doma bychom měli vyhrávat, což se nám nezdařilo. Musíme se z toho poučit a jet dál.

Jak bys zhodnotil svůj výkon v bráně?
Já jsem dnes kluky v jedné chvíli nepodržel a zrovna ta situace rozhodla, strašně mě to mrzí.

Není to až příliš sebekritické?
Potřebuji se dál zlepšovat. Musím pořád zvyšovat svůj level, abych odváděl co nejlepší práci, ale bohužel se to dnes nepovedlo tak, jak bych chtěl.

Co chybělo z tvého pohledu ve vašich koncovkách?
Já jsem na ledě od toho, abych chytal, takže se do záležitostí spoluhráčů nepletu, není to moje práce. Útočníci vědí, co mají dělat, umí to dobře. Já se soustředím pouze na obranu, to je jediný můj úkol.

Včera jsi sice nechytal, ale jako tým jste odehráli tři utkání během čtyř dnů. Jak je to v přípravě těžké?
Je to náročné, skoro jako v play-off. Hrajeme back to back zápasy každý druhý den. Na Litvínov jsme se ale připravili, pořádně jsme zregenerovali a do pátečního zápasu jsme šli na maximum. Bohužel to nevyšlo.