Dvougólový Tomáš Klimenta: Čtvrtfinále bude hodně těžké

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Tomáš Klimenta proti Plzni dvakrát skóroval a i díky jeho gólovému přispění Liberec vyhrál 5:3. V dresu Bílých Tygrů tak zažil první dvougólový večer sezóny.

Bílí Tygři získali v posledním kole Tipsport extraligy potřebné tři body, a jelikož Pardubice naplno doma bodovaly s Litvínovem (8:2), zůstali na čtvrtém místě. Libereckým šlo proti Plzni především o výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále a také určitě o korunku krále kanadského bodování pro Petra Nedvěda, který měl dva body náskoku před Radkem Dudou.

Tomáš Klimenta se proti Západočechům prosadil hned dvakrát.

Liberecký Tomáš Klimenta po návratu z Třince doslova po ledě létá a Plzeň to odnesla dvěma góly z jeho hole. Na jednom se podílel i kapitán Petr Nedvěd, jenž mohl o malý krůček utéct svým pronásledovatelům Dudovi a Tonovi.

Kapitán Bílých Tygrů vyhrál buly přesně na Tomáše Klimentu a ten v oslabení zařídil první trefu svého týmu. „Ohlížel jsem se, jestli jede semnou,“ pokusil se najít „Klimoš“ Méďu na nahrávku. „Když obránce zakopl, tak jsem jel sám. Došlo mi to až pak, když jsem dal gól, že má asistenci,“ prozradil dvougólový útočník.

Petr Nedvěd se stal prvním libereckým hráčem, který kdy vyhrál kanadské bodování extraligy, ale tým na něho nějak zvlášť nehrál. „Petr dnes hrál jako o život. Já mu gratuluji, ale nepřipravovali jsme se na to speciálně,“ prozradil odchovanec modrobílých, který letos oblékl dres Ocelářů z Třince.

Severočechy čeká ve čtvrtfinále tým Českých Budějovic. A co si o této volbě myslí Tomáš Klimenta? „Když ale vezmu možnosti vzhledem ke vzdálenosti, tak vzdálenost je nejpříjemnější,“ nechtěl ale více spekulovat. „Čeká nás těžký soupeř s dobrým gólmanem,“ dodal forvard. A co se mu vybaví, když se řekne České Budějovice? „Asi to bude Aleš Kotalík a jeho dělovka,“ vypověděl závěrem.