European Trophy? Zajímavá konfrontace, říká Petr Kolmann. A doufá ve stabilní místo v sestavě

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Přípravným duelům a letní dřině je konec. Bílí Tygři se s turnajem European Trophy rozloučili vítězstvím, ostré bitvy však teprve přijdou. V pátek vstoupí liberečtí hokejisté na ledě Třince do další extraligové sezony. "Musíme hlavně dobře začít, body z Třince by byly nádherné," pousměje se Petr Kolmann.

Už se to blíží. Trenéři v přípravě točili sestavou, zkoušeli různé herní varianty a pilovali detaily. Teď už se bude bojovat na ostro, extraligová sezona 2013/14 klepe na dveře. "Všichni se těšíme. Po Třinci máme doma Plzeň a v prvních kolech i Spartu, takže nic jednoduchého. Ale musíme se s tím poprat, abychom do sezony vstoupili úspěšně," říká obránce Petr Kolmann.

Petr Kolmann v zápase s Pardubicemi.

Čtyřiadvacetiletý zadák bojoval v minulých letech převážně na farmě v Benátkách, Tygrům v extralize pomáhal jen zřídka. Loni dokonce nastoupil pod Ještědem v základní části pouze k jedinému střetnutí, ovšem letos je situace jiná. Kolmann má od trenérů důvěru, odehrál všechny přípravné zápasy a doufá, že se i přes konkurenci v týmu Bílých Tygrů udrží.

"Přípravu jsem odehrál celou. Teď jsem zkrátka v sestavě, tak snad v ní dlouho vydržím a odehraju v sezoně co nejvíc zápasů," řekl. Urostlý bek se o své místo v mužstvo tvrdě bije, v předposledním utkání European Trophy se mu na ledě Pardubic podařilo i skórovat. "Škoda, že ten gól nakonec nic neřešil. Prohráli jsme 3:4, velkou váhu bych tomu nepřikládal. Spadla mi tam střela z dálky, takhle to mohl trefit kdokoliv," říká skromně.

Evropský turnaj si však pochvaloval. "Pro nás to bylo super. Zahráli jsme si proti týmům ze Švédska nebo Finska, se kterými se jinak nemáme šanci nikde potkat. Jsou to úplně jiní soupeři, byla to zajímavá konfrontace. A samozřejmě dobré zkušenosti, co každému pomůžou," podotkl.

Liberci se na úvod nedařilo, ale ze čtyř posledních zápasů třikrát vyhrál. Na ledě domácí Tipsport areny navíc Severočeši neztratili ani bod, přenesou si formu i do extraligy?