Faško-Rudáš po prvních trefách: Od teď budu Rudáš-Faško

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Ze zápasu s karlovarskou Energií si Tygři odvážejí plný počet bodů. Dvěma góly se na výhře významně podílel Martin Faško-Rudáš, který si tak připsal první trefy za Liberec. „Když se Jan Ordoš vracel z trestné lavice, dostal se první k puku a Dávid Gríger, který stál za brankou, mi to nahrál,“ popisuje útočník vítěznou branku.

Konečně jsi zlomil střelecké prokletí. Jaké z toho máš pocity?
Jsem strašně rád. Hlavní ovšem je, že jsme vyhráli. Zápas byl ohromně důležitý. I přes druhou třetinu, kde jsme dělali chyby, se nám to povedlo. Ale z mých gólů mám samozřejmě radost. Měl jsem šance i v předešlých utkáních, bohužel jsem je neproměnil, teď mi to tam konečně padlo. Snad to tak půjde i dál.

První gól jsi dal po nenápadné střele z ostrého úhlu. Nepřekvapilo tě, že kotouč nakonec skončil až v síti?
Trochu ano. Chtěl jsem nahrávat, ale trefil jsem z boku brusli brankáře a puk se odrazil do brány.

Vítězná branka přišla poté, co měly Karlovy Vary dvě přesilovky. Co přesně se stalo?
Šli jsme na led s Dávidem Grígerem. A když se Jan Ordoš vracel z trestné lavice, dostal se první k puku a Dávid Gríger, který stál za brankou, mi to nahrál.

Mířil jsi úmyslně mezi betony?
Ne, chtěl jsem to trefit napravo nad lapačku a spadlo to mezi nohy.

Kdo ti donesl kotouč za první gól?
Dávid Gríger ho vzal a donesl. Půjde do vitrínky ke všem mým úspěchům.

Nepřemýšlel jsi, že by ti mohl padnout i hattrick?
Vůbec jsem na to nemyslel. Po oddechovém čase jsme kotouč vyhodili na zakázané uvolnění, takže jsem hlavně nechtěl, abychom dostali gól.

Pan hlasatel ti při hlášení branek obrátil příjmení. Budeš mít novou přezdívku?
Ano. Už si ze mě dělali kluci srandu, že od teď budu Rudáš-Faško. (úsměv)