Mládežnický hokej

Filip Jansa má první hattrick v juniorské soutěži! Skvělý pocit, usmívá se

Liberec - Sedmnáctiletý útočník Filip Jansa si v zápase proti pražské Slavii vystřílel hattrick! Podílel se tak na výhře 5:2 a mohl hned třikrát slavit! „Moje góly byly navrch a budu muset přinést ke svačině řízečky“, usmívá se sympatický třígólový střelec s číslem čtrnáct.

Jak bys zhodnotil zápas se Slavií?
Myslím si, že to byl kvalitní týmový výkon, dominovali jsme v celém utkání. Ty moje góly byly navrch.

Dnes sis vystřílel hattrick! Jak bys jednotlivé góly popsal?
První gólová akce proběhla při hře čtyři na čtyři. Vybojoval jsem puk a posunul jsem ho na Žembiče (Jan Žemba, pozn. red.), on trefil břevno a já jsem to pak jen pohodově dorazil. Druhý gól padl z krásné zadovky zpoza brány od Benneta Rossmyho přesně mezi kruhy, poté už jsem měl lehkou pozici k zakončení. U třetího gólu jsem si puk sklepl před brankou, udělal jsem kličku a poslal puk přímo do sítě!

Jaký máš z hattricku pocit?
Skvělý! Přeci jen to je můj první hattrick v juniorské soutěži v Liberci a ještě na domácím ledu! Velmi mě to potěšilo a jsem rád, že jsem mohl pomoci týmu k vítězství.

Budeš něco dávat pokladníkovi?
Ne (úsměv), ale nějaká svačinka bude muset být. Nejspíše řízečky.

Jak sis užil Vánoce?
Vánoční svátky byly pěkné a povedené. Měli jsme dost volna, takže jsem si odpočinul a můžu opět v druhé půlce sezóny makat na 100%.