Filip Kříž po výhře nad Jihlavou: Měli jsme dát ještě víc gólů, brankář chytal výborně

Liberec - Junioři přehráli Jihlavu 4:0 a získali další důležité tři body do vyrovnané tabulky nadstavbové skupiny. Bílí Tygři si hodně pomohli dvěma slepenými zásahy už v páté minutě utkání. "Rozhodně to bylo lepší, než kdyby skóre zůstalo dlouho 0:0 a museli jsme se se soupeřem přetahovat," ví útočník Filip Kříž.

Souhlasíš, že jste utkání kontrolovali?
Ano, měli jsme to pod kontrolou už od začátku. Přestože samotný vstup z naší strany nebyl úplně ideální, postupem času to bylo lepší.

Není malou kaňkou, že jste nevstřelili víc branek?
Určitě jsme měli dát víc gólů. Musím pochválit jihlavského brankáře, chytal opravdu výborně. I tak jsme ho ale měli překonat víckrát.

Na druhou stranu jste se ale dvakrát prosadili už v páté minutě, což vám určitě hodně pomohlo.
Jojo, v dalším průběhu zápasu se ukázalo, že to bylo důležité. Rozhodně to bylo lepší, než kdyby skóre zůstalo dlouho 0:0 a museli jsme se se soupeřem přetahovat.

Sám jsi měl minimálně dvě velké šance, ale forhendové kličky nevyšly. Co chybělo?
Špatně jsem to vyřešil. Podobný blafák jsem v minulosti udělal už víckrát, tentokrát to nicméně nevyšlo. Tak snad příště!

Zdálo se, že zápas docela sedl celé tvojí lajně. Co na spolupráci říkáš?
Speciálně s Matějem Lednem už spolu hrajeme hodně dlouho, myslím, že nám spolupráce vyhovuje. Už o sobě víme.

Vaše nadstavbová skupina je hodně vyrovnaná...
Ano, ale jestli chceme vyhrát titul, musíme porazit všechny. V sobotu máme Brno a chceme další tři body.

Kometa vám v posledních utkáních udělila trošku lekci z produktivity, že?
Určitě se budeme snažit, abychom s našimi příležitostmi dobře naložili. Hlavně musíme hrát dobře směrem do defenzivy, protože do útoku si vždycky něco vytvoříme.