Finále s Plzeňským krajem? Bude to hodně těžký zápas, tuší Marek Šťástka

Date of publication Author Ondřej Belák

Litoměřice - Liberecký kraj zvládl základní skupinu MMČR bez ztráty kytičky a vyhrál všech šest zápasů. V neděli od 11:30 se s Plzeňským krajem utká o celkové prvenství. "Máme opravdu prima partu. S klukama se známe už dlouho, což nás spojuje," říká o tygřím výběru v krajských barvách útočník Marek Šťástka.

Čekal jsi před turnajem, že by se vám mohla skupina takhle vydařit?
Určitě jsme čekali, že to bude těžké. Ale věděli jsme, že bychom měli být jeden z favoritů.

Jaký zápas byl podle tebe zatím nejtěžší?
Sobotní zápas proti Praze, který jsme hráli už ráno. Ten byl hodně těžký. Ale díky skvělé týmové práci jsme ho zvládli.

Byla právě týmová práce tím, co vás po celý průběh skupiny zdobilo?
Myslím, že ano. Kabina musí být dobře poskládaná. Je potřeba, aby tam byl někdo, kdo umí tým nabudit, někdo, kdo je výborný technik a také někdo, kdo v klíčových momentech vezme zodpovědnost na sebe a dá gól. Podle mě tohle náš tým splňuje.

Komu bys ty role přiřadil?
Teodor Vápeník je skvělý hecíř, Adrien Bartovič má hodně šikovné ruce a Imrich Maxin je střelec.

Rozhovor děláme bezprostředně po posledním zápasu skupiny s Vysočinou (2:1). Vypadalo to, že utkání docela bolelo...
Před bránou hodně, tam se to řezalo hlava nehlava. Jinak si ale nemyslím, že by se to nějak hodně lišilo od ostatních zápasů.

Jak jsi s dosavadním průběhem turnaje spokojený po osobní stránce?
Myslím, že jsem hrál docela dobře, snažil jsem se kluky povzbuzovat. Povedlo se mi přispět i nějakými body, takže věřím, že jsem týmu pomohl.

Jak hodnotíš partu, kterou tady máte?
Je opravdu prima. S klukama se známe už dlouho, což nás spojuje.

Co čekáš od finále s Plzeňským krajem?
Určitě to bude hodně těžký zápas, Plzeňský kraj tady má hodně silný výběr. V Plzni se kromě hokejové Škodovky nachází ještě kvalitní tým Wolves, a když se z těchto dvou celků vyberou nejlepší hráči, má to výraznou kvalitu.

Poslední zápas ve skupině a finále dělí jen asi 14 hodin. Odpočinek bude hodně důležitý.
Přijdu na pokoj a dám nějaký strečink, abych dobře zregeneroval, pak půjdu spát. Mobily se stejně odevzdávají, takže mě už nic nebude rozptylovat. (úsměv)