Hlavy jsme měli celou dobu nahoře, hodnotí semifinále Petr Jelínek

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Praha/Liberec - Po dlouhé sérii plné atraktivního hokeje se nakonec radují Tygři! Dramatické semifinále proti Spartě došlo až do sedmého zápasu, kde si Liberec utvořil dvougólové vedení a ubránil napínavý závěr. „Velkou roli sehrála psychická pohoda,“ konstatoval kapitán Petr Jelínek, jenž se výrazně podílel na obou brankách.

Jaké jsou čerstvé pocity po postupu do finále?
Všichni máme radost, ale není tolik času na velkou oslavu, za chvíli je další zápas. Dáme si jen pár piv, pokecáme a jedeme dál.

Jak jste prožívali chvíle těsně před sedmým zápasem? O této dramatické sérii se všude hojně psalo.
Musím říct, že jsem noviny ani jiná média moc nečetl, hlavně se pokaždé snažím soustředit na hokej. Myslím si, že byl větší tlak na Spartu, jelikož v semifinále srovnala na 3:3. Teď hrála doma a možná si myslela, že má postup hotový.

Petr Kváča popisuje pocity těsně po postupu:

„Celá série byla úžasná. Kluci v týmu předvádí výbornou práci a všichni si navzájem pomáháme. První minutu jsem naší výhře stále nevěřil. A přesně tyto momenty mě v hokeji hodně baví a nejvíc si je užívám.“

Zdálo se ti, že se pro vás utkání vyvíjelo celou dobu dobře?
Ano, určitě, psychická pohoda sehrála velkou roli. Vedli jsme od první třetiny a pak přidali další gól, takže jsme měli celkem výhodu a naše hlavy byly nahoře.

Na obou trefách jsi měl výraznou zásluhu. Co bys řekl k té první, když jsi dobře viděl Ondřeje Vitáska?
Vitas na mě houkl, tak jsem se v rychlosti podíval a kotouč jsem prohodil jednomu z obránců mezi nohama. Ondra pak skvěle zakončil.

Ocitli jste se během posledního duelu i v nějaké kritické situaci?
V poslední třetině, když dala Sparta gól z prvního střídání, jsme měli lehkou nervozitu na hokejkách. Jsem rád, že i přes tyto pasáže jsme závěr zvládli. Dali jsme do toho naše maximum.

Jak moc jste všichni v kontaktu s Ladislavem Šmídem, pro kterého sezóna bohužel předčasně skončila?
Jako tým máme společnou skupinu, kam si píšeme. Láďa nám před zápasem napsal motivační řeč. I když je aktuálně v Kanadě, ve všem zůstává s námi.

První finálové kolo vás čeká už v neděli, vyhovuje vám to?
Já si myslím, že ano. Stále jsme v zápasovém tempu a máme dva dny na to, abychom se dali dohromady. Oba týmy mají navíc stejně času, takže nikdo nebude v nevýhodě.