Aktuální zprávy

Hra bez diváků? Nejhorší pohled je ze střídačky, hlásí Dávid Gríger

Liberec - V rámci nabitého programu doma Tygři vyzvali Mountfield. Tentokrát to však byly šelmy, co sklidily všechny body! Střelec zápasu Dávid Gríger se v úvodu druhé třetiny trefil hned dvakrát a dostal tak Liberec do tempa. „Snad rozdáváme radost aspoň na dálku," usmívá se slovenský útočník.

Co bylo klíčem k vítězství?
Určitě nám velmi pomohlo to, že jsme dostali jen jeden gól. Obrana to zvládla skvěle a my dali čtyři branky, takže super. Jsme moc rádi, že jsme po té porážce s Třincem opět ukázali, že umíme vyhrávat.

Dnes jsi měl v útoku mnoho skvělých příležitostí a dvakrát jsi skóroval. To je asi ideální výkon, že?
Mrzelo mě, že jsem některé tutové šance neproměnil, ale samozřejmě jsem rád za oba góly. Dodaly nám energii, takže jsme pak zápas týmově zvládli.

V průběhu utkání jste na taktiku Hradce dobře zareagovali a k ničemu ho nepustili. Řešili jste obranu v kabině?
Věděli jsme, že je Mountfield nepříjemný, snaží se puk nahnat dopředu a těží z breakových situací. Dali jsme si na to pozor a Kvaky všechno vychytal, vzájemně jsme si pomohli.

Co říkáš na bitku Radana Lence? Zrovna on není hráčem, který by tyto situace vyhledával…
Skvělá bitka, která nás taky trošku nakopla. Myslím si, že byla takovým povzbuzením pro celý tým.

Obě strany předvedly opravdu akční hokej. Nechyběli vám diváci o to víc?
Bez publika je to nepříjemné, obzvlášť doma. Na ledě ticho až tolik nevnímám, horší pohled je ze střídačky, když pak člověk vidí všechny ty prázdné tribuny. Taková je ale situace, musíme se s ní vyrovnat. Všichni máme stejné podmínky a jsme profesionálové. Snad rozdáváme radost aspoň na dálku, věřím, že nás fanoušci z domova sledovali.

Aktuálně máte náročný program, hrajete každý druhý den. Došlo k úpravám vašich tréninků?
Máme je teď trošku kratší, směřujeme je do dynamiky. Hlavně je teď důležitá regenerace, abychom byli připraveni naplno hrát. Zbývá nám bohužel vždy jen jeden den.

Související