Hráli jsme hlavně pro fanoušky, říká Jan Výtisk

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Liberečtí Tygři za sebou mají první domácí utkání skupiny play-out. Před zraky přibližně pěti a půl tisíc fanoušků dokázali porazit hostující Kometu 2:0. Jednou brankou přispěl také neobvyklý střelec z obrany Jan Výtisk.

Honzo, jak bys zhodnotil dnešní zápas? Hlavně v první třetině se Kometa dostávala do šancí.
Kometa hrála dobře zezadu. Nečekali jsme, že nás budou napadat a půjdou po nás. Naštěstí nás dneska podržel Marek Schwarz, chytal skvěle. Patří mu velký dík, že jsme v první třetině nedostali gól a že jsme zápas vyhráli.

Co říkáš na to, jak se vyvíjí skupina o umístění? Dneska navíc Vary prohrály, takže jste se přiblížili jenom na dva body.
My jsme jedině rádi. Šli jsme do dnešního utkání s tím, že se nebudeme ohlížet jak hraje Chomutov s Energií. Chtěli jsme dát do zápasu všechno, přišlo i hodně lidí, takže jsme chtěli hrát pro ně. Celou sezónu nám moc nevycházela domácí utkání, takže jsme chtěli zvítězit, když už přišli. Navíc jsme stáhli náskok Energie, což je jedině dobře.

Sledovali jste v kabině stav toho druhého zápasu?
My jsme to nesledovali. Snažili jsme se neohlížet na ostatní, říkali jsme si, že hrajeme svoje utkání. Museli jsme hlavně vyhrát, protože kdyby Energie prohrála a my také, tak je to k ničemu. Soustředili jsme se tedy pouze na náš zápas.

Máš radost ze svého gólu? Přece jenom, jsi spíše takový sváteční střelec.
Tak určitě, je to jeden gól za sezónu. Musím si to tedy užít (smích). Důležité je, že jsme vyhráli. Je jedno, kdo dal branku, já jsem zvyklý, že jich moc nedávám. Hlavně že máme tři body a přiblížili jsme se udržení.