Hráli jsme příliš lehkovážně, hledal příčiny prohry Tomáš Vak

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Útočník Tomáš Vak měl v utkání proti Vervě k dispozici dva nájezdy. Ten první proměnil a poslal utkání do prodloužení. V penaltové loterii ale se stejnou fintou neuspěl a Bílí Tygři bonusový bod nezískali. „U druhého zůstal jejich brankář stát a neměl jsem vůbec šanci. Udělal to perfektně,“ smeknul před hostujícím gólmanem liberecký centr.

Gratuluji k dosažené metě 600. utkání v extralize. Zápas jsi oslavil brankou, ale určitě ho nebudeš hodnotit pozitivně.
Nakonec můžeme být po průběhu zápasu rádi i za ten bod, když jsme prohrávali 1:3. Ke konci jsme mohli možná i vyhrát, ale po dnešním průběhu můžeme být rádi i za bod.

Kde se utkání zlomilo, že jste ho prohráli na nájezdy?
Dostali jsme hned v první třetině tři rychlé branky na 1:3 a bylo jenom dobře, že Jarda Kudrna ke konci snížil. Hráli jsme trochu lehkovážně. Měli jsme tam nějaké šance, mohli jsme vyhrát, ale góly jsme z nich nedali.

Mohli jsme vyhrát, ale bod po průběhu zápasu bereme, prozradil Tomáš Vak

Dnes jsi jel dva nájezdy, jeden Ti vyšel a druhý ne.
U prvního se mi podařilo puk zvednout a gólman šel dolů. U druhého zůstal stát a neměl jsem vůbec šanci.

Vzhledem k dnešním výsledkům jste mohli poposkočit před České Budějovice. To je asi veliká škoda.
Hokej je zajímavá hra a někdy to prostě nevyjde. Kdyby České Budějovice v minulém utkání vyhrály, tak bychom je třeba nedostihli. Máme ještě zápas se Slavií k dobru, takže se ho musíme pokusit vyhrát a předhonit je.

Ano, v příštím utkání máte tým Slavie Praha. Jdete do utkání jako mírní favorité. Nesvazuje vás taková role?
Já si myslím, že to nesvazuje. My jdeme zápas od zápasu a nesnažíme se kalkulovat. Jak jsem již řekl, my se tam pokusíme nějaký bod urvat, abychom se před Budějky dostali.

Čím to je, že prakticky každé druhé domácí utkání dotáhnete do prodloužení nebo nájezdů?
Těžko říci, čím to je. Zase na druhou stranu doma bodujeme a možná to nás drží v popředí tabulky.