Jak zvládnou Tygři poslední zápas před repre pauzou?

Date of publication Author Veronika Kadavá

L i b e r e c - Do konce základní části zbývají odehrát poslední tři kola. V posledním zápase před reprezentační pauzou se Bílí Tygři střetnou v hlavním městě se Slavií. Sešívaní budou chtít na domácím ledě získat body a uhájit si sedmou pozici v extraligové tabulce. Modrobílí se však o postup do předkola play off poperou. Úvodní buly bude vhozeno v O2 Areně v 18:15.

HC Slavia Praha

To, že Slavia bude bojovat o postup do předkola play off, by asi předpokládal málokdo. Přesto je tomu tak. Svěřencům reprezentačního trenéra Růžičky prozatím patří střed tabulky. Na šesté místo, zajišťující přímý postup do play off, chybí Pražanům nemožně získatelných deset bodů. Zato adeptů na účast v předkole je až dost. Pokud by Mladá Boleslav selhala v Brně a Karlovy Vary nestačily na lídra Plzeň, postup do vyřazovacích bojů by měla zajištěna jak Slavia, tak Liberec, Litvínov a České Budějovice.

Utkání se Slavií jsou pokaždé velmi ostrá a i v úterý se čeká duel plný emocí

Již za pár dní začnou ZOH ve Vancouveru. Kromě Vladimíra Růžičky st. odletí do Kanady také jeden z útočníků Slavie a zároveň nejproduktivnější hráč O2 extraligy – Roman Červenka. Čtyřiadvacetiletý odchovanec slávistického hokeje není žádným reprezentačním nováčkem. V roce 2009 zastupoval Českou republiku na MS ve Švýcarsku, největšího úspěchu v repre však dosáhl v roce 2005 na MS v Grand Forks, kde získal bronzovou medaili. Červenkův zástupce Aleš Volek prozradil, že o útočníka má ještě před olympiádou zájem pět klubů NHL.

Po dvou výhrách s Brnem a Vítkovicemi obdržela Slavia v Pardubicích osm gólů. Sešívané kryl v brance Robert Slipčenko, kterého po šestém inkasovaném gólu střídal Stanislav Neruda. Pražští hokejisté naopak ani jednou nepřekonali Dominika Haška. Podle asistenta Jiřího Čelanského rozhodl utkání, v němž chyběl kapitán Beránek, katastrofální nástup do něj.

Pro Slavii je úterní zápas posledním v domácím prostředí v základní části. Po reprezentační pauze nastoupí na ledě Zlína a Mladé Boleslavi.

Informace o klubu

Rok založení:      1900 jako SK Slavia
Klubové barvy:     červená a bílá
Stadion:           O2 Arena (17000 míst)
Webové stránky:    hc-slavia.cz

Realizační tým:

Hlavní trenér:     Vladimír Růžička
Asistent trenéra:  Jiří Čelanský
Vedoucí mužstva:   Josef Hronek

Útočníci:
Červenka Roman 70 (29+4)
Kůrka Tomáš    38 (22+16)
Vondrka Michal 34 (9+25)

Obránci: Kadlec Petr 18 (4+14) Žižka Tomáš 14 (5+9) Drtina Jiří 10 (4+6)

Brankáři: Slipčenko Robert 2,10 branky na zápas/ 92,50% Neruda Stanislav 3,03 branky na zápas/ 89,23%

Poslední tři utkání:

47. kolo Slavia    – Brno     2:1p
48. kolo Vítkovice – Slavia   1:3
49. kolo Pardubice – Slavia   8:0

Dvakrát ze tří vzájemných střetnutí letošního ročníku Slavia nad Libercem zvítězila. Severočeši vybojovali tři body v Praze. Právě nelichotivé jedenácté pozice v tabulce domácích zápasů sešívaných by Tygři podle slov asistenta Pešána rádi využili i tentokrát.

Bude se Andrej Podkonický radovat z dalších bodů na svém kontě?

Proti Slavii se zatím nejvíce dařilo Andreji Podkonickému (jeden gól a dvě asistence). Slovenský útočník má celkově na svém kontě, stejně jako kapitán Nedvěd, jedenatřicet kanadských bodů. Nejvýrazněji se Podkonický podepsal v zápase proti Karlovým Varům v pětačtyřicátém kole. Tygři po výhře 3:1 ukončili sérii sedmi proher v řadě. Andrej dvakrát poslal kotouč za záda Mensatora a na třetí gól přihrával Nedvědovi.

Do důležitého úterního souboje už zasáhne také kapitán Petr Nedvěd. V zápase proti Plzni obdržel za nedovolený zákrok na Vampolu již druhý trest do konce utkání v sezoně a tedy automatickou stopku proti Kladnu.

Libereckou svatyni bude pravděpodobně strážit Tero Leinonen. Zranění zřejmě nedovolí Marku Pincovi v Praze nastoupit. Určitě budou chybět DeSantis s Harantem. Otázkou času je ještě absence Nedorosta a Hunkese.

Útočníci:
Bartovič Milan    33 (19+14)
Nedvěd Petr       31 (14+17)
Podkonický Andrej 31 (12+19)

Obránci: Hunkes Jiří 21 (6+15) Čakajík Martin 11 (2+9) Rýgl Martin 11 (2+9)

Brankáři: Leinonen Tero 3,28 branky na zápas/ 89,73% Pinc Marek 2,32 branky na zápas/ 91,80%

Poslední tři utkání

44. kolo  Liberec – Třinec      2:3
48. kolo  Plzeň   – Liberec     3:1
49. kolo  Liberec – Kladno      2:1

Historická bilance v základní části:

LIBEREC – SLAVIA