Mládežnický hokej

Jakub Šedivý: Máme opravdu silný tým, premiéra v juniorce byla obrovská zkušenost

Liberec - Start jako z říše snů. Bek Jakub Šedivý si při svém prvním startu za kategorii U19 v kariéře připsal gól a dvě asistence. V dosavadním ročníku navíc nasbíral ve své domovské U16 stejně bodů jako za celou minulou sezonu a útočí tak na přepsání osobních maxim. „Zatím se i bodově daří, ale nerad bych to nějak zakřikl. Snažil jsem se pracovat na střelbě a měl jsem kvalitní letní přípravu, tak snad mi to půjde i dál," prozradil Šedivý na úvod.

Máš za sebou premiéru v tygří juniorce. A velmi povedenou, jak se za prvním duelem ohlížíš?
Byla to velká zkušenost, jsem rád, že jsem mohl být u toho. Nečekal jsme, že šanci, zahrát si juniorský hokej, dostanu tak brzy. A stalo se tak a mám z toho upřímně velkou radost.

Gól a dvě asistence proti Havlíčkovu Brodu. To už je pořádná sbírka, v takto vydařenou premiéru jsi asi ani nedoufal, že?
To určitě ne. Byl jsem rád, že jsem bodoval a přispěl tak k výhře celého týmu.

Hrál jsi tento víkend i za U16. Jdou porovnat tyto dvě soutěže? A na co sis musel zvyknout?
Tyto dvě soutěže jsou rozdílné. Juniorský hokej je mnohem rychlejší a tvrdší než dorostenecký. Mně osobně tento styl hry vyhovuje.

Nejmladší hráč utkání, obránce Jakub Šedivý

Dostal jsi od trenérů nějakou zpětnou vazbu ke svému výkonu?
V průběhu zápasu jsem byl trenéry chválen, dodalo mi to i trochu sebevědomí a na ledě jsem si více věřil.

Jak by ses ohlédl za dosavadním průběhem ročníku v dorostu?
Po prvním nevydařeném utkání s Pardubicemi jsme si v kabině promluvili a od druhého zápasu každý začal plnit své povinnosti. Přesně to byl zlom a poté se nám začalo dařit, což se projevilo i bodově.

Jakub Šedivý kontroluje hru

Doufáš v další šanci za juniorku?
Tak doufám, že jsem trenéry nezklamal, a i přes nabitý kádr bych byl moc rád, kdybych dostal ještě šanci.

Aktuálně ti to zatím bodově vychází. Jak bys sám svou formu okomentoval a čím si myslíš, že je produktivita způsobená?
Zatím se i daří, ale nerad bych to zakřiknul… Měl jsem kvalitní letní přípravu, hodně jsme zapracoval na střelbě, na bruslení a hlídám si jídelníček.

Máš stejně bodů v U16 jako minulou sezonu. Změnil jsi nějaké své zvyky, nebo ti víc vyhovuje role tahouna?
Určitě mi vyhovuje větší ice-time na ledě oproti minulé sezoně, kdy jsem působil jako prvoročák v ELIOD Extralize mladšího dorostu. I to je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč sbírám tuto sezonu více bodů.

Byl jsi i na kempu reprezentace U16. Jak velká je to pro tebe motivace?
Pozvánka mě moc potěšila a vážím si jí. Je to pro mě motivace, abych na sobě pracoval stejně jako dosud a stále se zlepšoval. Doufám, že nebyla poslední.

Jaký máš pocit z týmu? Po neúspěšných dvou kolech jste se pořádně rozjeli...
Máme opravdu silný tým, který, když bude táhnout za jeden provaz a budou se nám vyhýbat zranění, tak máme šanci stejně jako minulou sezonu uspět. Určitě bychom chtěli a bylo by hezké, navázat na třetí místo z minulého play-off a zažít celou tu atmosféru znovu.

V čem vidíš největší sílu týmu?
Jednoznačně v tom, že máme vyrovnané tři formace. Když se zrovna v utkání jedné pětce nedaří, zbylé dvě ji zastoupí. To je naše největší výhoda.

Jakub Šedivý

Související